Annesini Öldüren Zanlıya 11 Yıl Hapis!

Annesini Öldüren Zanlıya 11 Yıl Hapis!
Kastamonu’da alkol aldıktan sonra annesini darp ederek öldüren şahıs, 11 yıl 8 ay hapse mahkum edildi.Olay, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 2012 yılında yaşandı. İddialara göre, Tosya’da ikamet eden Suat Beledin (55), alkol...

Kastamonu’da alkol aldıktan sonra annesini darp ederek öldüren şahıs, 11 yıl 8 ay hapse mahkum edildi.

Olay, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 2012 yılında yaşandı. İddialara göre, Tosya’da ikamet eden Suat Beledin (55), alkol aldıktan sonra ağırlaşınca ayrı yaşadığı öz annesi Kamile Beledin’in (83) evine gitti. Kapıyı açan Kamile Beledin, oğluna alkol aldığı için tepki gösterince anne ile oğul arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Suat Beledin, annesini darp etti. Ağır yaralanan yaşlı kadın, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakkında dava açılan Suat Beledin, yapılan yargılamanın ardından 14 yıl hapse mahkum edildi. Kararın, Yargıtay’a gönderilmesinin ardından Yargıtay 5. Ceza Dairesi, kararı bozarak yeniden yargılama yapılmasını istedi. Heyet değişikliği olan Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden hakim karşısına çıkan Suat Beledin, “Gözümü açtığımda hastanedeydim. Ben bilerek ve kasten anneme bir şey yapmadığımı düşünüyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, daha önce verilen 14 yıl hapis cezasını mahkemedeki iyi halinden ötürü 11 yıl 8 aya kadar düşürdü.