Ambulansla kaçtılar, hastanede yakalandılar

Ambulansla kaçtılar, hastanede yakalandılar
ADANA'da polis ekiplerinin 'dur' ihtarı üzerine plakasız lüks otomobille kaçan 1'i kadın 3 şüphelinin aracı terk edip, yanlarındaki kadının doğum sancısının başladığını iddia ederek çağırdıkları ambulansla hastaneye...

ADANA'da polis ekiplerinin 'dur' ihtarı üzerine plakasız lüks otomobille kaçan 1'i kadın 3 şüphelinin aracı terk edip, yanlarındaki kadının doğum sancısının başladığını iddia ederek çağırdıkları ambulansla hastaneye gittiği ortaya çıktı. Kadın hastane tuvaletinde, şüphelinin biri ise taksiye binmek isterken yakalandı. Otomobilin ise İstanbul'dan çalındığı belirlendi.

Gıda Toptancıları Sitesi'nde devriye gezen polis ekipleri, plakası olmayan lüks bir otomobili durdurup kontrol etmek istedi. Ekiplerin 'dur' uyarısı üzerine içinde biri kadın 3 kişi olan otomobilin sürücüsü hızla uzaklaştı. Ova Mahallesi'nin ara sokaklarına giren aracı takibe başlayan ekipler, terk edilmiş olarak buldu. İstanbul'dan çalındığı belirlenen ve ön koltuk üzerinde 34 HJ 1000 plakaları bulunan otomobil incelenmek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne çekildi.

AMBULANSA BİNİP HASTANEYE GİTMİŞLER

Araçtan inen kadın ile 2 erkeğin, Şakirpaşa Caddesi üzerinde ambulansa bindikleri bilgisini alan polis, geniş çaplı araştırma başlattı. Ekipler, ana yolları ve kavşakları kapatırken, motosikletli Yunus ve Güven Timleri ise ara sokaklarda şüphelileri araştırdı. 112 Komuta Merkezi ile bağlantı kuran polis, Şakirpaşa Caddesi üzerinden şüphelileri alan ambulansın, Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'ne götürdüğünü belirledi. Hastaneye giden ekipler, ambulanstan inen bir şüpheli taksiye binmek isterken yakalandı. Hastane koridorlarını ve bahçeyi araştıran sivil ekipler, üzerlerinden kimlik çıkmayan hamile görünümlü kadını ise binanın tuvaletinde buldu. Gözaltına alınan kadın çekim yapan gazetecileri görünce yüzünü kapatarak küfretti.

HIRSIZLIK VE DOLANDIRICILIKTAN SABIKALI

Üzerlerinden kimlik belgesi çıkmayan şüpheliler, kimliklerinin tespit edilebilmesi ve suç kayıtlarının belirlenebilmesi amacıyla Hırsızlık Büro Amirliği'ne götürüldü. Yapılan parmak izi araştırmasında hamile görünümlü kadının, hırsızlık ve dolandırıcılık suçundan çok sayıda kaydı bulunan 35 yaşındaki Filiz Mayalı olduğu anlaşıldı. Erkek şüphelinin ise kimliğinin tespiti için çalışma sürüyor.

Otomobilde bulunan diğer kişi ise aranıyor.