Amazon'un CEO'su Jeff Bezos boşanıyor

Amazon'un CEO'su Jeff Bezos ve eşi MacKenzie Bezos 25 yıllık evliliklerini bitirmeye karar verdiklerini duyurdu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Amazon'un CEO'su Jeff Bezos boşanıyor

İnternet’in alışveriş devi Amazon şirketinin kurucusu olan ve şirketinin değeri geçtiğimiz günlerde 1 trilyon doları aşan Jeff Bezos bu sefer kişisel hayatı ile gündeme geldi.

Jeff Bezos, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklama ile eşi Mackenzie Bezos ile boşanma kararı aldıklarını duyurdu.

Twitter üzeriden yapılan ve eşinin de imzasının yer aldığı açıklamada Bezos, 25 yıllık evlilikleri sonrası dost olarak kalmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Bezos çifti 1993’de evlenmiş ve 4 çoçuk sahibi olmuştu. Forbes dergisi, ekim ayında Jeff Bezos’un 160 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zenginleri sıralamasında 1. sırada yer aldığını duyurmuştu.

Jeff Bezos boşanma kararlarını böyle duyurdu:

Herkesi hayatımızdaki bir gelişme hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Ailemizin ve yakın çevremizin bildiği üzere, uzun süren aşk ve ayrılık sürecinden sonra, boşanmaya ve hayatlarımızı arkadaş olarak paylaşmaya karar verdik. Birbirimizi bulduğumuz için çok şanslı hissetmekle beraber, evli kaldığımız her bir yıl için de derin bir minnet duyuyoruz. En başından 25 yıl sonra ayrılacağımızı bilseydik bile yine de bütün her şeyi aynı şekilde yapardık. Evli bir çift olarak harika bir hayatı birlikte geçirdik.  Ayrıca önümüzde ebeveyn, arkadaş ve girişimler konusunda partner olarak harika bir gelecek var. Etiketi farklı olsa bile, biz hala bir aile ve birbirine değer veren arkadaşlar olarak kalmaya devam edeceğiz.

Jeff ve MacKenzie