'Akraba' Şüpheli, Sığınakta Yakalandı!

'Akraba' Şüpheli, Sığınakta Yakalandı!
RİZE’nin Çamlıhemşin İlçesi’nde arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı akrabaları 54 yaşındaki Mehmet ve 51 yaşındaki Mustafa Kuyumcu’yu tabancayla öldürdüğü iddiasıyla aranan 38 yaşındaki Mehmet Kuyumcu, Çayırdüzü...

RİZE’nin Çamlıhemşin İlçesi’nde arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı akrabaları 54 yaşındaki Mehmet ve 51 yaşındaki Mustafa Kuyumcu’yu tabancayla öldürdüğü iddiasıyla aranan 38 yaşındaki Mehmet Kuyumcu, Çayırdüzü Köyü’nde saklandığı evde, buzdolabının altından girilebilen yeraltı sığınağında yakalandı.

Olay geçen yıl 31 Ağustos tarihinde Çamlıhemşin Kaymakamlığı önünde meydana geldi. Ali Kuyumcu ile oğlu Mehmet Kuyumcu, aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan akrabaları Mustafa Kuyumcu ve kardeşi Mehmet Kuyumcu ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine tabancalarını çeken Ali ve Mehmet Kuyumcu, Mustafa ve Mehmet Kuyumcu’ya kurşun yağdırdı. Kaçkar Bölge Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mustafa ve Mehmet Kuyumcu yaşamını yitirdi.

KAÇARKEN DEREYE UÇTULAR

Olayın ardından otomobille kaçmaya çalışan Ali Kuyumcu ve oğlu Mehmet Kuyumcu kaza geçirdi. Kontrolden çıkarak Fırtına Deresi’ne uçan araçtan yaralı olarak çıkan Ali Kuyumcu yakalandı, oğlu Mehmet Kuyumcu ise kaçarak izini kaybettirdi.

Soruşturmayı sürdüren Jandarma ekipleri, Mehmet Kuyumcu’nun sahte kimlikle geçtiği Gürcistan’ın Batum kentinden 3 gün önce yeniden kaçak yollarla yurda giriş yaptığını belirledi. Çayırdüzü Köyü’ndeki eve baskın düzenleyen jandarma ekipleri, mutfaktaki buzdolabının yan duruşundan şüphelendi. Buzdolabını yana çeken ve altından girilebilen sığınağa inen jandarma ekipleri, saklanmaya çalışan Mehmet Kuyumcu’yu yakaladı. Kuyumcu ile birlikte cinayette kullanılan tabanca da ele geçirildi. Mehmet Kuyumcu’nun boşaltılan ve tüm pencereleri battaniyelerle kapatılan evin altında oluşturulan yeraltı sığınağında 3 gündür saklandığı anlaşıldı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Çamlıhemşin İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki sorgusunun ardından geniş güvenlik önlemleri altında ve çelik yelek giydirileek Pazar Bölge Adliyesi’ne sevk edilen Mehmet Kuyumcu tutuklanarak Kalkandere L Tipi Cezaevi’ne gönderildi.