AKP'li Metiner'den Yeni Akit'e 'Pervin Buldan' tepkisi

AKP'li Metiner'den Yeni Akit'e 'Pervin Buldan' tepkisi
AKP'li Mehmet Metiner, Yeni Akit gazetesinin babasını kaybeden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan hakkındaki nefret söylemi içeren haberine tepki gösterdi.

AKP'nin eski milletvekili ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Metiner, babasını kaybeden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan hakkında Yeni Akit'in yaptığı habere tepki gösterdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Metiner, "Pervin Buldan üzerinden babasının ölümüne laf edenler durdukları yeri bin kez düşünmelidirler. Buldan’a başsağlığı dilememek ayrı bir şey, bir insanın ölümü üzerinden tepinmek ayrı bir şey. Buldan’ın başkasının ölümüne saygısı yok diye bizim de mi olmamalı? Biz bu değiliz" dedi.

ekran-resmi-2022-07-09-22-03-23.png

Metiner'den başsağlığı

Metiner daha sonra bir mesaj daha yayımlayarak Buldan'a başsağlığı diledi. Metiner'in mesajında şu ifadeler yer aldı:

"Hiç bir baba evladından dolayı yargılanamaz, suçlanamaz. Her babanın ölümü acıdır. Buldan’ın başkasının acısına saygısı olmayabilir. Ama bizim herkesin acısına saygımız olmalı. Bizim farkımız bu. Halis Yüzer’e rahmet, acılı ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum."

ekran-resmi-2022-07-09-22-03-18.png

Ne olmuştu?

Yeni Akit gazetesi, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın babasının ölüm haberini “Terör sevici Pervin Buldan'ın babası öldü!” başlığı ile duyurmuş Akit’in başlığı sosyal medyada tartışma yaratmıştı.

ekran-resmi-2022-07-09-22-08-37.png