'AKP'li eski vekile polis şiddeti' iddiası: Yere yatırıldı, polis silahına davrandı

AKP içindeki gruplaşmayı yazısında anlatan gazeteci Zeyrek, son günlerde eleştirilerde bulunan eski AKP milletvekilinin aracını durduran polisler tarafından yüzüstü yere yatırıldığını belirterek, "Polis silahına dahi davranmış" dedi.

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek bugünkü 'Hesaplaşma sertleşiyor' başlıklı yazısında, AKP içindeki gruplaşmayı yazdı. AKP'li eski bir milletvekilinin başından geçenleri anlatan Zeyrek, eleştirilerde bulunan isimlere 'parti aleyhine konuşup muhalefetin eline koz vermeyi bırakın, hep destek tam destek' mesajını verildiğini belirtti.

Eski AKP milletvekilinin memleketinde aracını durduran polisler tarafından kardeşiyle birlikte yere yatırılarak kimlik kontrolünden geçirilmesini aktaran Deniz Zeyrek'in yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Erdoğan'ın etrafında (Saray ve Kabine'de) çok güçlü isimler var. Bir de yaşananlar karşısında 'Liyakat kalmadı, yanlış şeyler yapılıyor. Bizim kurduğumuz AK Parti bu değildi' diye yakınan, büyük ölçüde iktidardan dışlanmış parti emektarları. Danışmanlıklar, kritik görevler, yönetim kurulu üyelikleri güçlü isimlerin çevresindekilere pay ediliyor. Emektarlar ise sistem içinde tutunmakta dahi zorlanıyor.

İşte bu iki kesim arasında son zamanlarda çok ciddi bir ayrışma ve hesaplaşma yaşanıyor. Arınç'ın başına gelenlerden daha vahim bir olayı aktaracağım. AK Partili 'mağdur'un kişisel haklarına saygımdan dolayı ismini ve olayın geçtiği şehri paylaşmayacağım. (Kendisinden söz ettiğimi anlar ve uygun görürse çıkar kendisi anlatır.)

Kendisini tanıtmasına karşın sert karşılık görmüş

'Mağdur' AK Partili, hem eski bir parti yöneticisi hem eski bir milletvekili. Milletvekilliği sonrasında önemli bir görevde de bulunmuş. Son zamanlarda, olup bitenleri çok sindiremediğini belli ediyor ve zaman zaman iktidarın icraatlarını eleştirmekten çekinmiyor. Birkaç hafta önce memleketine gitmiş. Yanında kardeşi olduğu halde havaalanından köyüne geçerken, arabası polis tarafından durdurulmuş. Kendisini tanıtmasına karşın polis tarafından sert bir karşılık görmüş. Kardeşiyle birlikte yüzüstü yere yatırılmış. Bana anlatanın iddiasına göre, polis silahına dahi davranmış.

Her ne kadar olay sonrasında ilgili bakan kendisini arayıp gönlünü almak istese de olay yaşanmış oluyor ve mağdur AK Partili 'verilmek istenen mesajı' alıyor. O mesaj gayet açık: 'Parti aleyhine konuşup muhalefetin eline koz vermeyi bırakın, hep destek tam destek.'

Emin olun, bu olay ne ilk olacak ne de son. Seçim yaklaştıkça benzer durumlar artacak... AK Parti içindeki hesaplaşma daha da sertleşecek. Ta ki parti içi eleştiriler tamamen susturulana dek."

Etiketler :