AKP'li Başkan, Erdoğan Gibi Konuştu

AKP'li Başkan, Erdoğan Gibi Konuştu
Erzurum'da CHP'lilere zabıtayı saldırtan AKP'li Ali Korkut, zabıtanın ve polisin CHP'lilere müdahalesini görmeyerek Erdoğan gibi konuştu 'Gezi' dedi.Erzurum'un merkez Yakutiye Belediye Başkanı AKP'li Ali Korkut, tarihi mekana konulan...

Erzurum'da CHP'lilere zabıtayı saldırtan AKP'li Ali Korkut, zabıtanın ve polisin CHP'lilere müdahalesini görmeyerek Erdoğan gibi konuştu 'Gezi' dedi.

Erzurum'un merkez Yakutiye Belediye Başkanı AKP'li Ali Korkut, tarihi mekana konulan CHP'nin seçim TIR'ını, Anıtlar Kurulu'nun 'tarihi dokuya zarar veriyor' gerekçesiyle kaldırttığını söyledi.

Başkan Korkut, "Erzurum'da 'Gezi' benzeri bir oyun oynanmak istendi, ancak halk buna fırsat vermedi" dedi.

Belediye'deki makamında basın toplantısı düzenleyen Başkan Korkut, CHP'lileri TIR'ını SİT alanı olan Kent Meydanı'na sokmamaları konusunda defalarca uyardığını ancak, buna aldırış edilmediğini söyledi.

Başta AKP olmak üzere diğer partilerin de Kent Meydanı'nı istediğini, hiçbirine izin vermediğini iddia eden Korkut, "Siyaset işgalle yapılmaz. Geçmişte de benzer şeyleri yaptılar. 3-5 ağaç bahanesiyle insanları sokaklara döktüler. Gezi'de yaptıkları senaryoyu burada ortaya koymak istediler. Gezi benzeri bir oyun oynanmak istendi. Ancak Erzurum halkı her zaman devletin yanında olduğunu, bu tür provokasyonlara fırsat vermeyeceğini gösterdi. Dün ve bugün CHP'nin birinci sıra milletvekili adayı Gonca hanımın attığı tweetler var. Ben genç bir milletvekili kardeşime bu tavırları yakıştıramıyorum. 'Bir ömür ensende olacağım, hesaplarını çıkaracağım' diyor. Benim verilmeyecek hesabım olmadı. Sosyal medyada, cop kullanıldığını söylüyor, böyle bir şey asla olmadı. Tamamen yalan ve hayal ürünü bu tweetleri şiddetle kınıyorum" diye konuştu.

CHP'nin Milletvkeili adayı Gonca Aytaş'ı eleştirmeye devam eden Korkut, "Bu aday kardeşimiz bu tür şovmenlikle kendine yer arıyor. Bizim arkadaşlarımız bu adayla iletişime girmek istediler ancak hakaretle karşılaştılar. Biz onun oyunlarına gelmeyiz. Cami avlusu ve musalla taşına bayrak astılar. Tarihi caminin yapılan restorasyonuna engel oluyorlardı. Bu güne kadar bir çivi çakmışlar mı? Bir hizmetleri var mı? Kalkmış benimle boy ölçüşüyorlar. Ben ilk seçimde yüzde 56, ikinci seçimde yüzde 65 oy alarak seçildim. Bu, halkın benim hizmetimi onaylıyor olması sonucudur. Seçim kurulunun Yakutiye Kent Meydanı ile ilgili bir kararı yoktur" dedi.