Akit'in katliam çağrısı yapan sunucusu bakın kim çıktı

Akit'in katliam çağrısı yapan sunucusu bakın kim çıktı
Akit'in katliam çağrısı yapan sunucusu Ahmet Keser kim?

Akit'in katliam çağrısı yapan sunucusu Ahmet Keser kim?

Akit TV’de sabah yayınlanan “Gün Başlıyor” programında sunucusu Ahmet Keser’in kullandığı ifadeler tepkilere neden olmuştu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de sivilleri öldürdüğü iddialarına sinirlenen Ahmet Keser, canlı yayında "Sivil öldürecek olsak Cihangir, Nişantaşı, Etiler, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden başlarız" ifadelerini kullanmıştı.

Ahmet Keser, iki yıl önce de Adana Aladağ’da Süleymancılara ait yurtta 11'i çocuk 1'i eğitmen 12 kişinin hayatını yangın faciasına ilişkin "O çocukları senin sarıldığın Cumhuriyet yaktı, Nişantaşı'nda Cihangir'de oturan Beyaz Türkler yaktı" sözleriyle gündeme gelmişti.

KİM BU AHMET KESER?

Odatv o günler de dinci Akit TV’nin sunucusu Ahmet Keser’in kim olduğunu yazmıştı. Ahmet Keser’in eski çalışma arkadaşı, spiker Anı Sağkan Odatv’ye konuşmuş ve Keser’e ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. Akit TV sunucusu Keser’in daha önce palyaçoluk yaptığı, alkol aldığı ve gece hayatının olduğunu söyleyen ve bu konuda sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımlarda bulunan Anı Sağkan, kendisiyle bir başka kanalda çalıştığını ifade ederek şöyle demişti:

“Kendisi dini konularla ilgili biri değildi. Orada dinini yaşayamadığından bahsetmiş ama kendisi alkol alıyordu. Kanalda yatıp kalkıyordu. Kendisi Kütahyalı. Geceleri de kanaldaki diğer arkadaşlarıyla içmeye gider gelirdi. Anlatırdı bunları bilirdik. Tabi elimizde bunları kanıtlayacak resimler falan yok. Bunların hepsi eskiden Facebook sayfasında vardı ama orada işe başladıktan sonra bunları sayfasından kaldırdı. Tuhaf paylaşımlar yapmaya başlayınca ben kendisiyle Facebook arkadaşlığımı bitirdim. Bu en son yaptığıyla kendisini aşmış durumda, tebrik ediyorum. Açıkçası oyunculuğunun bu kadar iyi olacağını hiç düşünmemiştim.“

ANKARA’DA REŞİT OLMAYAN BİR KIZLA ANİMATÖRLÜK YAPIYORDU

Anı Sağkan, daha önce “Yasakladın sen din eğitimini, bu insanların kuran öğrenmesini yasakladın. Nereden mi biliyorum? O kuran kurslarından geldim” diyen Ahmet Keser’in, birlikte çalıştığı kanaldan bir süre sonra aniden ayrıldığını belirterek şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kendisi sabah haberlerini sunarken birden bire kayboldu ve bir daha da kanala geri dönmedi. En son Ankara’ya gittiğinin haberini aldık. Ankara’da kendisinden yaşça küçük bir kızla birlikte olduğunu öğrendik. Kız animatörlük yaptığı için, kendisi de mesleğe geri dönemediğinden o da animatörlük yapmaya başlamış. Hatta palyaço kıyafetiyle Facebook’ta paylaşımları vardı. Anlattıklarından ve sildiği fotoğraflardan hatırladığım kadarıyla birlikte olduğu kız reşit değildi. 16 yaşlarında diye hatırlıyorum. Hatta bir, bir buçuk sene birlikte oldular ve kızın reşit olmasını birlikte kutladılar. Kız Ankara’da animatörlük yapıyordu. Kızla bir süre animatörlük yaptılar.

Bana Ahmet Keser’le ilgili anlatılan bir olay daha var. Ben bu olayı görmedim. Bana Ahmet Keser değil yanındaki arkadaşı anlattı bunu. Bunlar yine Taksim’e çıkıp içiyorlar. Bu aşırı sarhoş oluyor. Bu arada orada trans kadınlar var. Bu trans kadınlarla sohbet ediyor. O sırada polisler geliyor ve trans kadınlar kaçmaya başlıyor. Bu da onlarla birlikte kaçmaya başlamış. Benim de arkadaşım buna bağırmış ‘Ahmet abi nereye gidiyorsun. Sana ne oluyor’ diye olay bu.”

“KENDİSİNDEN ORADA NE İSTENİYORSA ONU ÇOK GÜZEL YAPIYOR”

Ahmet Keser’in hiçbir zaman dini konulara ilişkin konuştuğunu duymadığını söyleyen Anı Sağkan, Akit TV’deki konuşmalarına ilişkin, “Kendisinden orada ne isteniyorsa, orada onu çok güzel bir şekilde yapıyor” demişti.

Anı Sağkan’ın eski iş arkadaşı, şimdi ise Akit TV’nin sabah haberlerini sunan Ahmet Keser’e ilişkin sözlerini şöyle sürdürdü:

“En sonda da Akit TV’de sabah programları için anlaştığı haberini aldık. Ancak daha önce hiçbir tarikatla ya da dini konularda ilgili konuştuğunu ne duydum ne de gördüm. Kendisiyle yaklaşık bir buçuk yıl iş arkadaşlığım oldu.

Zaten bu son olayla kendisini meşhur etmeyi başardı, tebrik ediyorum. Orada onu görünce şok oldum, yuh dedim ve bunun üzerine Facebook’ta bir şeyler yazdım.

Hiç Kuran eğitimi almış ve tasavvufa yönelmiş bir izlenim vermedi. Kızlara şakalar yapar, baya iyi içerdi yani.

İyi bir oyuncu kendisi. Ekmeğinin peşinde bir oyuncu. Bu tarz bir kişiliği yoktu. Biz dini konularla ilgili de konuşurduk ama Ahmet bu sohbetlerimize hiç katılmazdı. Bunlardan bahsettiğini dahi hiç görmedim. Daha çok gününü gün eden bir insandı. Ama çok güzel bir oyuncuymuş kendisini tebrik ediyorum. Kendisinden orada ne isteniyorsa, orada onu çok güzel yapıyor. Harcanmış bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Keşke bir dizi de oynasaydı."

Odatv

Etiketler :