Akit TV'ye şok: Ekrana çıkardıklarına pişman oldular

Cem Toker, ekonominin durumunu özetledi, Akit TV Toker'i çıkaracağına pişman oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00

LDP'nin eski genel başkanı Cem Toker, Akit TV'de Fatin Dağıstanlı'nın Başka Açıdan programına konuk oldu. Toker ekonomiye dair sözleriyle gündem oldu. Akit TV, Toker'i çıkardığına pişman oldu.

Toker, "Almanya'da patates, lahana ile yürüyen bir seçim kampanyası düşenebiliyor musunuz? Milattan sonra 2019 yılı tarım ülkesi 4 sene sonra Türkiye dünyanın en iyi ekonomisi denilen ülke. Türkiye'de ekonomik bir sorun var. Enflasyon dünyada üçüncü en yüksek enflasyon.Bu sadece patlıcan, soğan ile de değil en pahalı benzini kullanan ülke. Çünkü "Tulumbada su yok" dedi Cumhurbaşkanı. Bu su nereye gitti? Ama bu günlerin geleceği birkaç sene öncesinden belliydi." dedi.

Fatih Dağıstanlı'nın "Tulumdaki suyu kim içti, biliyorsunuz da söylemiyorsunuz gibi geliyor" sözlerinin üzerine Toker, "Kim içmiş olabilir, "İtibardan tasarruf olmaz" diyenlere sormak lazım. Mesela bir saray yapılıyor, TOKİ diyor ki; gerçek maliyetinin açıklanması kamu ve özel kişilere zarar verir diyor. Uçaklar, TBMM'de menüler... Siz burada programı patlıcan, biberle açarken Binali Yıldırım, 'Yav, menüde 550 yemek var azaltalım' diyor. Makam araçları, israf, devamlı memur alma... Tulumbada su yokken yandaşların haberine bakarsanız 'Müjde, emekliye bu kadar, öğrenciye burs' bunların hepsi seçim palavraları" diye konuştu.