Adalar vapurunda kadına şiddet: İskeleye polis sevk edildi

Adalar vapurunda bir kadın yolcu ile erkek yolcu arasında yer yüzünden tartışma çıktı. Kadını darbetmeye çalışan erkeğe müdahale eden yolcularla birlikte kavga büyüdü ve Kadıköy İskelesi'ne bekçi ile polis sevk edildi. kavgaya karışanlar gözaltına alındı.

Bayram tatili nedeniyle yoğunluk yaşanan Adalar-Kadıköy-Eminönü vapurunda geçen pazartesi akşamı saat 20.00 sıralarında kadın ve erkek yolcu arasında oturma yeri yüzünden tartışma yaşandı. Sözlü tartışma kavgaya dönüştü. Kadın yolcunun darbedilmeye çalışıldığını gören diğer yolcular müdahale etti.

Yolcular, erkek yolcuyu durdurmaya çalışırken kavga büyüdü. Aralarında çocukların da bulunduğu diğer yolcular arasında, korku ve panik yaşandı. İhbar üzerine Kadıköy iskelesine deniz polisi ve bekçi sevk edildi.

Kavganın ortasında kalan bebek bekçiye verildi

Kavganın yaşandığı Adalar vapuru Kadıköy iskelesine yanaştı. Kavganın ortasında kalan bebek de, görevliler tarafından iskelede bekleyen bekçiye verilerek koruma alındı.

İfadeleri alındı, serbest kaldılar

İskelede bekleyen polis ekipleri ve bekçiler kavgaya karışanları yaka paça, yere yatırarak gözaltına aldı. Vapurdaki başka bir yolcu o anları cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Kadın yolcunun kendisini darbetmeye çalışan kişiden şikayetçi olduğu öğrenilirken, kavgaya karışanlar ifadelerinin ardından serbest kaldı.

Kaynak:DHA