30 Dakikada, 3 İşyerine Giren 3 Çocuk Tutuklandı

30 Dakikada, 3 İşyerine Giren 3 Çocuk Tutuklandı
MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, 3 ayrı iş yerinde yaşanan hırsızlık olayına karıştığı güvenlik kameraları ve parmak izi ile tespit edilen M.U.(16), E.B. (16) ve B.B. (16) tutuklandı. O.D.'nin (16) yakalanması için araştırma...

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, 3 ayrı iş yerinde yaşanan hırsızlık olayına karıştığı güvenlik kameraları ve parmak izi ile tespit edilen M.U.(16), E.B. (16) ve B.B. (16) tutuklandı. O.D.'nin (16) yakalanması için araştırma başlatıldı.

Tepe Mahallesi'nde, sabaha karşı saat 03.00 sıralarında önce tatlıcı, ardından bir kafeterya ve son olarak market soyuldu. Sabah işyeri sahipleri etrafın dağıtıldığını ve kasalardaki bozuk paraların çalındığını fark ederek durumu polise bildirdi. Polis işyerlerinde bulunan güvenlik kamera görüntülerini inceledi ve parmak izi tespiti yaptı. Yapılan incelemelerde hırsızlık olayını gerçekleştirenlerin polis kayıtlarında çok sayıda hırsızlık kaydı bulunan M.U., E.B., B.B., O.D. olduğu tespit edildi. Marmaris Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları araştırma sonucunda M.U., E.B. ve B.B. bir internet salonunda oyun oynarken yakaladı. O.D.'nin ise şehir dışına kaçtığı belirlendi. Çocukların yapılan üst aramalarında çalınan para ve ziynet eşyalarına rastlanılmadı. Asayiş Büro Amirliği'nde avukat nezaretinde ifadeleri alınan 3 çocuk adliyeye çıkartıldı. M.U., E.B. ve B.B. 'Nitelikli hırsızlık' suçundan tutuklanarak Muğla E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi. Firar eden O.D.'nin bulunması için çalışma başlatıldı. 4 çocuğun girdikleri işyerinden bir altın kolye, bir altın yüzük ve 3 bin lira bozuk para çaldığı tespit edildi.

Market sahibi Serkan Yüzügüldü, "Daha önce de güvenlik kameraları olmasına rağmen 3 defa hırsız girmişti. Güvenlik kameralarını görmelerine rağmen gece giren hırsızlar, yazar kasada bulunan 1 adet altın kolye, 1 adet altın yüzük ve bin lira bozuk parayı çalmışlar. Çocukların ailelerini tanıyorum. Bu aile fertleri gece çocuklarının dışarıda olduğunu bilmiyor mu? Ya da hırsızlık yapmaları için destek mi veriyor. Söylenecek söz bulamıyorum. Şikayetçi oldum" dedi.