17 Yıl Sonra Anıtkabir'de İlk Yaşanacak!

17 Yıl Sonra Anıtkabir'de İlk Yaşanacak!
 19 Mayıs günü Anıtkabir tarihi günlerinden birisini daha yaşayacak. Her meslekten ve her yaştan yüzlerce kişi Ata'nın huzurunda konser verecek.Sözcü'nün haberine göre;Şef Hikmet Şimşek’in 1998 yılında Anıtkabir’de...

 19 Mayıs günü Anıtkabir tarihi günlerinden birisini daha yaşayacak. Her meslekten ve her yaştan yüzlerce kişi Ata'nın huzurunda konser verecek.

Sözcü'nün haberine göre;

Şef Hikmet Şimşek’in 1998 yılında Anıtkabir’de verdiği unutulmaz konserin ardından Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı yine unutulmaz bir konsere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

19 Mayıs’a özel, Sevda-Cenap And Müzik Vakfı koordinasyonununda “Atatürk Gençliği Korosu”  Anıtkabir’in merdivenlerinde birbirinden güzel Atatürk marşlarını seslendirecek.

Her meslekten ve yaştan, Bolu, Antalya ve Kırıkkale’den de katılımın olduğu amatör 28 koronun ve yaklaşık 750 koristin biraraya geleceği konserde; Gençlik, Vatan,

Biz Atatürk Gençleriyiz, Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa, İzindeyiz marşlarının da bulunduğu 9 marş seslendirilecek.

Anıtkabir Komutanlığı’nın koordinatörlüğünde 19 Mayıs 2015 Salı günü gece yarısına kadar halka açık olacak konser saat 19:00′da başlayacak.