Yunanistan’ın Kaderi Referanduma Bağlı

Yunanistan’ın Kaderi Referanduma Bağlı
Euro Bölgesi Maliye Bakanları'nın telekonferans yoluyla görüştüğü Eurogrup toplantısında Yunanistan ile ilgili bir sonuç çıkmadı.Toplantıda yapılan görüşmeler sonucunda Yunanistan ile ilgili alınacak kararın referandum...

Euro Bölgesi Maliye Bakanları'nın telekonferans yoluyla görüştüğü Eurogrup toplantısında Yunanistan ile ilgili bir sonuç çıkmadı.

Toplantıda yapılan görüşmeler sonucunda Yunanistan ile ilgili alınacak kararın referandum sonrasına bırakılması kararlaştırıldı.

Toplantı çıkışında gazetecilerin sorularının büyük bölümünü cevapsız bırakan Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis banka mevduatlarıyla ilgili soru üzerine mevduatlar üzerinde “saç tıraşı” tabir edilen kesintilerin olmayacağını söyledi.AB kreditörleriyle anlaşmanın sağlanıp sağlanamayacağı yönündeki soruya yanıt vermeyen Bakan Varufakis, aradaki anlaşmazlığın temel nedeninin borcun sürdürülebilirliği olduğunu kaydetti.

BAKANLIK ÇALIŞANLARINDAN PROTESTO

Bu arada toplantıya geçilmeden önce Bakanlığın Sindagma Meydanı’na dönük cephesine bakanlık çalışanlarınca üzerinde “Şantaj ve kemer sıkma önlemlerine hayır” yazılı pankart asıldı.

Bir süre asılı kalan pankart güvenlik görevlilerince indirildi.