Skandal Onu Etkilemedi, En İyi O

Skandal Onu Etkilemedi, En İyi O
ABD’li tüketiciler, ülkedeki en iyi otomobil markasını lüks otomobil üreticisi Audi olarak belirledi. Geçtiğimiz aylarda Audi’nin ana şirketi Volkwagen AG’nin emisyon ihlali yaptığı ortaya çıkmış ve şirket büyük bir...

ABD’li tüketiciler, ülkedeki en iyi otomobil markasını lüks otomobil üreticisi Audi olarak belirledi. Geçtiğimiz aylarda Audi’nin ana şirketi Volkwagen AG’nin emisyon ihlali yaptığı ortaya çıkmış ve şirket büyük bir skandala imza atmıştı.

Alman üretici, listede Lexus, Porsche ve BMW gibi rakiplerle yarıştı.

En iyiyi seçmek için zorlu yol testleri, kullanıcılardan gelen geri bildirimler ve mekanik inceleme sonuçları değerlendirildi.

ÜST ÜSTE BİRİNCİ OLDU

Listeyi Consumer Reports sitesi yaptı.

Consumer Reports sitesinin direktörü Jake Fisher, “Birkaç yıldır üst üste Audi’nin işleri kitabına göre yaptığını gözlemliyoruz. İyi performans gösteren araçları, güvenilirlikle kombine ediyorlar ve bu yüzden de zirvede yer alıyorlar” dedi.

EMİSYON SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR

Audi, bu ünvanı 3 litrelik dizel motora sahip A6 Quattro, A7 Quattro, A8, A8L ve Q5 gibi modellerin ABD emisyon kurallarına aykırını ihlal edip etmediğine yönelik soruşturmanın devam ettiği bir dönemde kazandı.

hürriyet