Pide 10 TL, Halk Ekmek'te 5 TL

Pide 10 TL, Halk Ekmek'te 5 TL
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazan pidesinin fiyatını açıkladı. Türkiye genelinde 300 gramlık pide 10 liradan satılacak. İBB ise yaptığı açıklamada pideyi 5 TL'ye satacağını açıkladı.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, 2023 yılı pide fiyatlarını açıkladı.

Buna göre, 2023 yılında Türkiye genelinde 300 gramlık pide fiyatı 10 TL olacak.

Ramazan pidesi fiyatını duyuran Balcı, "Bu sene Türkiye genelinde azami uygulanacak fiyat, 300 gramı 10 TL olarak uygulanacaktır; kilogram fiyatı 33 TL. Bu sene yaklaşık yüzde 60-62 fiyat değişikliği meydana gelmiş oluyor" ifadelerini kullandı. Balcı ekmek fiyatları için, "Yaklaşan Ramazan ayının ülkemize, milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ekmek fiyatında bir değişiklik yok ülke genelinde ekmek 5TL; gündemimizde ekmek fiyatında bir değişiklik bulunmuyor" dedi.

İBB ise yaptığı açıklamada pideyi 5 TL'ye satacağını açıkladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Ramazan ayının vazgeçilmezi olan pide için fiyatı açıkladı. İstanbul Halk Ekmek'te 300 gramlık Ramazan pidesi 5 liradan satılacak.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, yaptığı açıklamada, "Bu sene Türkiye genelinde azami uygulanacak fiyat, 300 gramı 10 TL olarak uygulanacaktır; kilogram fiyatı 33 TL. Bu sene yaklaşık yüzde 60-62 fiyat değişikliği meydana gelmiş oluyor" dedi.

Etiketler :