Faizsiz kredi başvuruları yarın başlıyor

Faizsiz kredi başvuruları yarın başlıyor

Pandemiden etkilenen mikro ve küçük ölçekli işletmelere sağlanacak kredi desteğine başvurular yarın başlıyor. Mikro işletmelere 30 bin TL, küçük işletmeler ise 75 bin TL’ye kadar olan kredilere e-devlet üzerinden başvurulacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB hızlı destek programı kapsamında, pandemiden etkilenen mikro ve küçük ölçekli işletmelere kredi desteği sağladıklarını söyledi. Pandemiden etkilenen mikro ve küçük ölçekli işletmelere sağlanacak kredi desteğine başvurular yarın başlıyor.

Mikro işletmelere 30 bin TL, küçük işletmeler ise 75 bin TL’ye kadar olan kredilere e-devlet üzerinden başvurulacak. Bakan Varank, “Bu program ile pandemiden etkilenen mikro ve küçük ölçekli işletmelere faizsiz ve 3 yıl geri ödemesiz kredi desteği sağlıyoruz. Destekten teknoloji tabanlı start-up’lar ile imalat sektörlerinde faaliyet gösteren girişimler faydalanabilecek. Mikro işletmeler 30 bin, küçük işletmeler ise 75 bin liraya kadar finansmana hızlı bir şekilde erişebilecek. Başvurular pazartesi gününden itibaren e-devlet aracılığıyla yapılabilecek. Bütün işletmelerimizi, girişimcilerimizi başvurmaya davet ediyorum” dedi. 

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı tarafından ‘girişimcilik’ temasıyla düzenlenen ‘Özgün İyi Yönetim Uygulamaları Forumu’na video konferans yöntemiyle katılan Varank, risk sermayesi fonlarının yanında KOSGEB, Kalkınma Ajansları ve TUBİTAK üzerinden girişimcilere birçok avantaj sağladıklarını belirtti.