EYT’de son başvuru tarihi ne? Nisan'da maaş almak isteyenler, bu tarihe dikkat!

EYT’de son başvuru tarihi ne? Nisan'da maaş almak isteyenler, bu tarihe dikkat!
Yaklaşık 2.5 milyon kişinin EYT yasasıyla birlikte emekli olması bekleniyor. EYT'de başvuru tarihi de önemli. Nisan'da maaş almak isteyenler için son başvuru tarihi var.

EYT’de emeklilik için başvuru dilekçesi verildikten sonraki aybaşından itibaren ödenecek. İşçi, özel sektörde çalışanları ve BAĞ-KUR'luların nisan ayında maaş almaları için 31 Mart'a kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Peki Nisan'da maaş alabilmek için son başvuru tarihi ne?

EYT düzenlemesinin yasalaşmasıyla başvuru süreci 3 Mart itibarıyla başladı. İlk etapta 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik yolu açıldı. EYT'den faydalanarak emekli olmak isteyenler başvurularına devam ediyor. E-devlet ve SGK müdürlüklerinden başvuru yapılabiliyor. Başvuruda süre şartı bulunmuyor. Emekliliğe başvuru tarihi maaşın alınma zamanını da etkiliyor.

İşçilerin, özel sektörde çalışanların ve BAĞ-KUR'luların nisan ayında maaş almaları için 31 Mart'a kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Kamu işçileri için bu tarih 14 Mart, memurlar için ise 15 Mart'a kadar.
Başvuru dilekçesi verildikten sonraki aybaşından itibaren maaşlar ödeniyor.
Nisan ayında ilk maaşlar hesaplara yatırılacak.