Cem Küçük İktidarın Emekli Aylıklarına Yapacağı Zammı Duyurdu

Cem Küçük İktidarın Emekli Aylıklarına Yapacağı Zammı Duyurdu
Hükümete yakınlığı ile tanınan gazeteci Cem Küçük, son günlerde yaşanan seyyanen zam tartışmasına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. Erdoğan'ın tüm emekliler için yapılacak bir seyyanen zamma kapıları kapatmasının ardından Küçük, emekli zammının kimleri kapsayacağını ve hangi tarihte yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kütahya mitinginde emeklilere yönelik yaptığı açıklamaların yankıları devam ediyor.

Milyonlarca emekli, yapılan açıklama karşısında isyan ederken, iktidara yakınlığı ile bilinen gazeteci Cem Küçük'ten emekli zammına ilişkin dikkat çeken bir açıklama geldi.

Daha önceleri asgari ücret ve emekli zamlarını nokta atışı bilmesi nedeniyle "İçeriden bilgi alıyor" yorumlarına neden olan Küçük, emeklilerin iktidara yönelik çok sert tepkisi olduğunu belirterek, bu tepkinin seçimlere yansımasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

emek2.jpg

Küçük, şu anda emeklilere yönelik yeni bir zam yapılmasının oldukça zor olduğunu belirterek, özellikle 10 bin liralık en düşük emekli maaşına Temmuz ayında yüksek oranlı bir zammın düşünüldüğünü belirtti.

EMEKLİYE SEYYANEN ZAM ANCAK O TARİHTE YAPILACAK

Küçük, Temmuz ayındaki artışın da sınırlı tutulması halinde emekliler için seyyanen zammın ancak gelecek yılın başında mümkün olacağını belirterek, “Bu kadar fark olması emeklilerin unutulması sıkıntı oldu. Erdoğan'ın açıklamasında ben sanki bundan sonra Temmuz veya Ocak ayında emekliler haklı olarak yüksek para alacak diye bir şey anladım.” dedi.

emek1.jpgSeçimler için emeklilerin belirleyici olacağının altını çizen Küçük “Seçimlerin sonucunu Anadolu'da değiştirmese bile oy oranlarını değiştirecek. Nitekim Erdoğan'da bunu gördü. Geçen sene emeklilere seyyanen zam verilmedi. En azından Temmuz'da emekliler biraz daha fazla gözetilebilir. Çünkü aradaki fark uçurum oldu. Emeklilerin durumunun mutlaka düzeltilmesi şart.” İfadelerini kullandı.