KPSS sınav ve başvuru tarihleri: 2023 ÖSYM takvimi; KPSS başvuruları başladı mı? KPSS ne zaman?

KPSS sınav ve başvuru tarihleri: 2023 ÖSYM takvimi; KPSS başvuruları başladı mı? KPSS ne zaman?
Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için adayların araştırmaları sürüyor. KPSS başvuru ve sınav tarihleri belli oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, KPSS ve sınav takvimi ile ilgili açıklama yaptı. KPSS'ye girecek adaylar 'KPSS sınav ve başvuru tarihleri, KPSS başvuruları başladı mı? KPSS ne zaman?' sorularını arıyor. İşte 2023 ÖSYM takvimi detayları

Kahramanmaraş depremlerinin ardından bazı sınavların tarihlerinde değişikliğe gidildi. Adaylar KPSS başvuru tarihlerini araştırıyor. Peki, KPSS başvuruları başladı mı? KPSS ne zaman? İşte detaylar...

lgs1.jpg

KPSS başvuruları başladı mı?

KPSS başvuru tarihleri için gözler 2023 ÖSYM sınav takvimine çevrildi. ÖSYM tarafından KPSS sınav başvuru takvimine yönelik henüz bir duyuru yapılmadı.

lgs2.jpg

KPSS ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 2023 Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Ersoy açıklamasında, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) oturumları için tarihleri de açıkladı.

>> 2023 KPSS A Grubu Öğretmenlik Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 23 Temmuz tarihinde,

>> 2023 KPSS A Grubu Öğretmenlik Alan Bilgisi 1. oturumu 29 Temmuz tarihinde

>> 2023 KPSS A Grubu Öğretmenlik Alan Bilgisi 2. oturumu 30 Temmuz tarihinde yapılacak.

>> 2023 KPSS A Grubu Öğretmenlik Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) 6 Ağustos tarihinde düzenlenecek. KPSS sonuçları ise 25 Ağustos'ta duyurulacak.

2023 ÖSYM Takvimi

2023 ÖSYM Takvimi'ne ulaşmak için tıklayınız.