Daha önce bu ödemeyi yapanlar dikkat! Tamamı iade edilecek: Almak için süre daraldı!

Daha önce bu ödemeyi yapanlar dikkat! Tamamı iade edilecek: Almak için süre daraldı!
Deprem sonrasında ülkemizde yer alan üniversiteler ikinci bir karara kadar uzaktan eğitim modeline geçiş yaptı. Yapılan açıklama ile birlikte 20 Şubat 2023 tarihine kadar olan dönem içi ücret ödeyen öğrencilerin paraları tekrardan iade edileceği belirtildi. İşte tüm detaylar...

SON DAKİKA HABERİ:

GERİ ÖDEME YAPILACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile birlikte öğrencilere müjdeli haber verildi. Uzaktan eğitim kararı ile birlikte kapatılan üniversiteler ikinci bir karara kadar açılmayacağı ifade edildi.

Üniversitelerin kapatılmasıyla birlikte 20 Şubat 2023 tarihine kadar olan dönem içi ücret ödeyen öğrencilerin paraları tekrardan iade edilecek. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan açıklama ile birlikte müjdeli haber verildi.

Kasapoğlu'nun yaptığı açıklama ile birlikte online eğitime geçilmesinin sebebi ile KYK yurtlarına 20 Şubat tarihine kadar olan dönem içi ücret ödeyen vatandaşlara iade yapılacak. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun ifadeleri dikkat çekti.

para.webp

GSB BAKANI KASAPOĞLU'NDAN KYK AÇIKLAMASI

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun ifadeleri gündem oldu. Açıklamasında gençlere seslenen Bakan Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurtlarına yönelik yaptığı açıklama ile birlikte üniversite öğrencilerinin dikkatini çekti.

20 Şubat tarihine kadar olan dönem içi ücret ödemesini yapan üniversite öğrencilerine ücretlerin tekrardan iade edileceğinin altını çizdi. 20 Şubat itibariyle yurtta kalan öğrencilerin ücret ödemeye devam edeceğini belirtirken depremzede öğrencilerden ise hiçbir şekilde ücret alınmayacağını vurguladı.

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

İkinci bir karara kadar kapatılan üniversiteler ile ilgili öğrencilerden tepkiler gelmeye devam ediliyor. Nisan ayı ile birlikte verilen uzaktan eğitim kararının yeniden görüşüleceğine dair açıklamalar gelse de üniversite öğrencileri açılması yönünde seslerini sosyal medya üzerinden duyurmaya çalışıyor.