Ukrayna'da belediyeden coronavirüsle mücadelede farklı yöntem

Ukrayna’nın dördüncü büyük şehri olan Dnipro’da belediye, coronavirüs (Covid-19) tespit edilen kişilerin yaşadığı apartmanların girişine, apartmanda coronavirüs hastasının bulunduğuna ilişkin uyarı yazısı astı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Nisan 2020 13:44
Ukrayna'da belediyeden coronavirüsle mücadelede farklı yöntem

Ukrayna’nın dördüncü büyük şehri olan Dnipro’da belediye, coronavirüs (Covid-19) tespit edilen kişilerin yaşadığı apartmanların girişine, apartmanda coronavirüs hastasının bulunduğuna ilişkin uyarı yazısı astı. Belediyenin uygulamanın coronavirüs salgınıyla mücadeleye dikkat çekmek için yapıldığı belirtildi.

Ukrayna’nın dördüncü büyük şehri olan Dnipro’da belediye, coronavirüs salgınıyla mücadeleye ilişkin farklı bir yöntemi uygulamaya geçirdi. Dnepro Belediyesi, şehir genelinde 150 kadar binanın girişine "dikkat coronavirüs hastası var" yazılı duyuru yapıştırdı.

Belediye görevlilerinin de virüs tespit edilen hastaların bulundukları apartmanları daha sık temizledikleri ve o apartmanda yaşayanlara, bakteri öldürücü malzemeler dağıttığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, belediyenin internet sitesinde, şehirde coronavirüs vakalarının tespit edildiği kişilerin yaşadığı mahalle ve sokakları gösteren ve sürekli güncellenen haritaların yayımlandığı ifade edildi.

DHA