Rusya'da 26 Madenci Kurtarılamadı

Rusya'da 26 Madenci Kurtarılamadı
Rusya’da 3 gün önce meydana gelen maden kazasında enkaz altında mahsur kalan 26 madencinin vefat ettiği açıklandı.Rusya’nın Komi Özerk Cumhuriyeti’nin Vorkuta kentindeki Severnaya kömür madeninde 25 Şubat günü kaza meydana...

Rusya’da 3 gün önce meydana gelen maden kazasında enkaz altında mahsur kalan 26 madencinin vefat ettiği açıklandı.

Rusya’nın Komi Özerk Cumhuriyeti’nin Vorkuta kentindeki Severnaya kömür madeninde 25 Şubat günü kaza meydana geldi. 748 metre yerin altında meydana gelen kaza anında, içeride 110 madenci bulunduğu açıklanmıştı. 80 madenci tahliye edilirken 26 madenciden haber alınamıyordu. Ayrıca tahliye olan 4 madenci de hayatını kaybetmişti.

Kaza ile gazetecilere bilgi veren maden teknisyeni Denis Paykin, enkaz altında mahsur kalan 26 madencinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Paykin, “İncemeler sonucu yangının devam etmesi, meydana gelen göçükler ve 3 patlama sonrası mahsur kalanlardan sağ kurtulan olmadığına kanaat getirildi.” ifadesini kullandı.

Öte yandan, cumartesiyi pazara bağlayan gecede meydana gelen patlamada ise 6 kişinin hayatını kaybettiği ve 5 kişinin de yaralandığı belirtildi.

CİHAN