Rusya: Türkiye Aynaya Baksın

Rusya: Türkiye Aynaya Baksın
Moskova’dan Ankara’ya yönelik ağır tepkiler sürüyor.Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksey Meşkov, Ankara'nın, Moskova ile olan ilişkilerini normalleştirmek için ne yapması gerektiğini bildiğini öne sürdü ve Türkiye'den,...

Moskova’dan Ankara’ya yönelik ağır tepkiler sürüyor.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksey Meşkov, Ankara'nın, Moskova ile olan ilişkilerini normalleştirmek için ne yapması gerektiğini bildiğini öne sürdü ve Türkiye'den, Rusya'ya yönelik "uydurma iddialar" ortaya atmak yerine “aynaya bakmasını” istedi.

Meşkov, Rus medyasına yaptığı açıklamada, "Türk tarafı, ilişkilerimizin normal hâline geri dönmesi için ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor. Birkaç hafta önce söylediklerimiz hâlâ geçerli" şeklinde konuştu.

”UYDURMA İDDİALAR ORTAYA ATMAK YERİNE AYNAYA BAKSIN”

Bunun ardından "Durumu olduğundan daha da kötüleştirmek ve Rusya'ya yönelik tamamen uydurma iddialar ortaya atmak yerine aynaya bakıp medeni hükümetlerarası ilişkilerde yapılması gerekenler yapılmalı" savlarını dile getiren Meşkov, "Bizim pozisyonumuzda bir değişiklik olmadı"dedi.

Sputnik, bu konudaki haberinde ise Meşkov’un daha önce iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşebilmesi için Türkiye'nin Kasım ayında düşürdüğü Rus savaş uçağı için Rusya'ya tazminat ödemesi gerektiğini ve özür dileyip benzer bir olayın bir daha yaşanmayacağına dair garanti vermesi gerektiğini söylediğini anımsatıyor.

ANKA