Müslim: Bağımsız Kürt Devleti İstemiyoruz

Müslim: Bağımsız Kürt Devleti İstemiyoruz
PYD lideri Salih Müslim, Azez'in hedeflerinde olmadığını söyledi.PYD lideri Salih Müslim, Azez’in şimdilik kendileri için bir hedef olmadığını söylerken, ‘Suriye'de Türkiye'ye komşu bağımsız bir Kürt devleti istemiyoruz’...

PYD lideri Salih Müslim, Azez'in hedeflerinde olmadığını söyledi.

PYD lideri Salih Müslim, Azez’in şimdilik kendileri için bir hedef olmadığını söylerken, ‘Suriye'de Türkiye'ye komşu bağımsız bir Kürt devleti istemiyoruz’ dedi.

Türkiye’nin de ‘kırmızı çizgi’ olarak nitelendirdiği Suriye’nin Azez şehrinin hedeflerinde olmadığını söyleyen PYD lideri Salih Müslim, “Suriye’de, Türkiye’ye komşu bağımsız bir Kürt devleti istemiyoruz” dedi.

Sputnik’in aktardığına göre Alman haber ajansı DPA’ya konuşan Müslim, amaçlarının sadece anayasal haklarını elde etmek olduğunu söyledi.

Türkiye’yi ‘Kürtfobik’ olmakla suçlayan PYD lideri sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin güvenli bölge oluşturma çabası, Suriye’nin iç meselelerine açık bir müdahaledir. Arap, Kürt ve Türkmenler de dahil olmak üzere Suriye toplumunun tüm bileşenleri bu girişimi reddediyor.”

Türkiye’nin Suudi Arabistan ile Suriye’ye bir kara harekatı hazırlığında olduğu yönünde çıkan haberleri de değerlendiren Müslim, “Türkiye, birçok tarafı Suriye savaşına çekmeye çalışıyor. Ancak ben bu konuda başarılı olamayacaklarını düşünüyorum. Suudi Arabistan, Türkiye ile bir savaşa girmeyecek kadar akıllı” dedi.