İngiltere 23 Haziran'da AB Referandumuna Gidiyor

İngiltere 23 Haziran'da AB Referandumuna Gidiyor
İngiltere Başbakanı David Cameron, ülkesinin 23 Haziran Perşembe günü Avrupa Birliği'nden ayrılıp ayrılmamaya karar vermek üzere referanduma gideceğini duyurdu.Cameron, Başbakanlık binası önünde yaptığı açıklamada, Bakanlar...

İngiltere Başbakanı David Cameron, ülkesinin 23 Haziran Perşembe günü Avrupa Birliği'nden ayrılıp ayrılmamaya karar vermek üzere referanduma gideceğini duyurdu.

Cameron, Başbakanlık binası önünde yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu'na "yeniden düzenlenmiş AB'de kalmayı" tavsiye edeceğini belirtti.

İçişleri Bakanı Theresa May de Cameron'ın AB'de kalma görüşünü destekliyor. Ancak aralarında Adalet Bakanı Michael Gove'un da bulunduğu kabinenin önemli isimleri, İngiltere'nin AB'den ayrılmasını savunuyor.

CAMERON: AB İLE ANLAŞMA SAĞLADIK

Cameron daha önce yaptığı açıklamada, AB yetkilileriyle yaptığı görüşmelerde ülkesinin birlik içinde kalmak için talep ettiği düzenlemeler konusunda anlaşmaya varıldığını söylemişti.

Böylece İngiltere'nin "özel bir statü" edindiğini ifade eden Cameron, bunun, İngiltere'nin birlik içinde kalmasını önermesi için yeterli olduğunu belirtmişti.

Hürriyet