Hamas, İsrail’in Müdahalesini Kınadı

Hamas, İsrail ordusunun, Gazze ablukasını delmeyi hedefleyen 3. Özgürlük Filosu'na uluslararası sularda müdahalesini kınadı.Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri yaptığı yazılı açıklamada, İsrail donanmasının, Özgürlük Filosu’na...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Hamas, İsrail’in Müdahalesini Kınadı

Hamas, İsrail ordusunun, Gazze ablukasını delmeyi hedefleyen 3. Özgürlük Filosu'na uluslararası sularda müdahalesini kınadı.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri yaptığı yazılı açıklamada, İsrail donanmasının, Özgürlük Filosu’na müdahalesinin, uluslararası kanunlara aykırı olduğunu vurguladı.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve uluslararası topluma, İsrail’in bu ihlallerine karşı “Suskunluklarını bozma” çağrısı yapan Ebu Zuhri, “Gazze ablukasını delmek için yola çıkan teknenin engellenmesi, İsrail’in Gazze’ye yönelik uyguladığı abluka konusundaki ısrarını ve kayıtsızlığını ortaya koyuyor” ifadesini kullandı.

Ebu Zuhri, müdahaleye rağmen, 3. Özgürlük Filosu’nun, “İsrail işgalini ve abluka suçunu dünya kamuoyuna duyurma mesajında” başarılı olduğunu da kaydetti.

İsrail ordusu, Gazze ablukasını delmeyi hedefleyen 3. Özgürlük Filosu’ndan bir tekneye bugün uluslararası sularda müdahale ettiğini açıklamıştı.