En Kısa Sürede İdam Edilecek!

En Kısa Sürede İdam Edilecek!
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi: 'Bizi öldüren insanların ölmesini ertelemeyeceğiz'Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi, haklarında idam kararları verilen Mısır’ın darbeyle görevden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve...

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi: 'Bizi öldüren insanların ölmesini ertelemeyeceğiz'

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi, haklarında idam kararları verilen Mısır’ın darbeyle görevden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve İhvan üyelerinin en kısa zamanda idam edileceğini söyledi.

Sisi, Mursi’ye idam cezası isteyen ve dün bombalı saldırıda öldürülen Başsavcı Hişam Berekat’ın cenazesine katıldı.

‘İDAM EN KISA ZAMANDA UYGULANACAK’

Sisi, burada Mursi ve İhvan liderlerine verilen idam cezalarına ilişkin açıklama yaptı. Mısır yargısının verdiği cezaların uygulanacağını söyleyen Sisi, “İdam ya da müebbet, tüm cezalar en kısa zamanda uygulanacak. Bizi öldüren insanların ölmesini ertelemeyeceğiz. En kısa zamanda cezaları verilecek, onları Mısır yargısının adaletine bırakıyoruz” dedi. Sisi, başsavcıya yapılan saldırıya ilişkin değişmesi gereken yasaların olduğunu, en kısa zamanda bu değişiklikleri yaparak adaleti uygulayacaklarını söyledi.

MURSİ POSTERİNİ YAKTILAR

Öldürülen başsavcının cenazesine katılanlar, Mısır’ın darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin posterini yaktı.