Cübbeli'nin Atatürk sözleri İsmailağacıları birbirine düşürdü

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün canlı yayında "Atatürk aleyhine konuşmak caiz değildir" sözleri, İsmailağa tarikatına mensup kimseleri birbirine düşürdü.

İsmailağa tarikatının ‘star’ı kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, geçtiğimiz günlerde Habertürk canlı yayınında tartışma yaratan bir konuşma yaptı.

Ersan Şen’in sorusu üzerine Atatürk aleyhine konuşmanın caiz olmadığını söyleyen Ünlü’nün sözleri kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Kimi kullanıcılar Ünlü’nün eskiden Atatürk aleyhine yaptığı konuşmaları hatırlatırken, kimi kullanıcılar ise bu sözlere tepki gösterdi.

Sosyal medya üzerinden İsmailağacılar arasında da tartışma başladı.

"Çok konuşan çok yanılır"

Tarikatın lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Muhammet Fatih Ustaosmanoğlu, Cübbeli Ahmet’e tepki göstererek “Çok konuşan çok yanılır… Sana senden olur, her ne olursa, başın selamet bulur, dilin durursa” ifadelerini kullandı.

"Atsana bir tweet Atatürk kafirdir zalimdir haindir diye"

Remzi Şahin ise Ustaosmanoğlu’nun bu sözlerine tepki gösterdi. Şahin Ustaosmanoğlu’nun tweetine yanıt vererek, “Adam satmakta 1 numarasınız. Canlı yayından sana sorsalar Atatürk'ü sayıp söveceksin sanki. Atsana bir twet Atatürk kafirdir zalimdir haindir diye. Hadi delikanlım görelim seni." Ifadelerini kullandı.

"Dün 'r' diyenler, bugün 'b' derler"

Bunun üzerine tartışmalara Abdulhalık Ustaosmanoğlu da katıldı.

Twitter üzerinden paylaşım yapan Ustaosmanoğlu şu ifadeleri kullandı:

Siyâset, inandıklarını söyleme yeri değildir.

 

Siyâset, senden beklenenleri ya da senden istenilenleri söyleme mahallidir..

 

O sebeple dün "r" diyenler, bugün "b" derler..

 

Kur'ân'da ve Hazreti Resûl'ün (sav) sünnetinde, kimleri seveceğimiz ve kimleri sevmeyeceğimiz net bir şekilde ifade buyrulmuş..

 

Gerisi lâfügüzaf....

Etiketler :