CHP'den 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü videosu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için bir video hazırladı. Videoda "Hepimiz birbirimizin sonsuz yansıması, birbirimizin farklılığız ve birlikteyiz" mesajı verildi.

CHP tarafından hazırlanan videoda, bir aynanın farklı yüzlerinden aynaya bakan çeşitli meslek gruplarından kadınlar yer aldı. 

Videoda şu sözlere yer verildi:

"Neyim ben, kimim, gerçek miyim yoksa sadece bir yansıma, bir yanılsama mıyım? Hayır! Biliyorum daha fazlasıyım. Ayna beni kıskanmaz, kandırmaz, engel olmaz, zarar vermez, hatalarımdan faydalanmaz. Ayna üzerine düşeni yapar. Ona bir adım atarsam o da bana bir adım atar. Ağlarsam ağlar, gülersem de gülüşüme gülüş katar. Düşersem düşer ama benim kadar da hızlı kalkar...

Hep gözümün içine bakar, aydınlığı benimle artar. Beni benim gözümden tartar. Kalbi benimle atar. Sevincime sevinç katar. Çekingenliğimde korkaklık, kibarlığımda zayıflık aramaz. Ve her şeye rağmen, onu kırmazsam, kırılmaz. Kendime ve çevreme ayna tutunca fark ettim. Hepimiz birbirimizin sonsuz yansıması, hepimiz  birbirimizin farklılığıyız... Ve birlikteyiz... 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun!"