Bingöl'de deprem

Bingöl'de deprem

Bingöl'de saat 12.37'de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Bingöl’de 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD’da yer alan verilere göre deprem saat 12.37’de meydana geldi. Depremin derinliği 7,10 kilometre olarak kaydedildi. Depremin merkez üssü ise Bingöl’ün merkezi olarak açıklandı.

Bingöllüler sosyal medyada çok sayıda tweet attı. Atılan tweetlerde depremin şiddetli olduğu ve epey sallandıkları ifade edildi.

Kandilli'nin verisi daha farklı

Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre ise depremin büyüklüğü 4,1, merkez üssü Sancaklı ve derinliği 1,6 kilometre olarak kaydedildi.

Beş ay önce de deprem olmuştu

Haziranda Bingöl’de 5,8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş. Bazı köylerde hasar meydana gelmiş, bir karakolun gözetleme kulesinin yıkılması sonucu bir korucu yaşamını yitirmişti.

Naci Görür uyarmıştı: "7 büyüklüğünde deprem bekliyorum"

Bu depremin ardından deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür açıklama yapmış ve “Ben bunu ilk 2003’te söyledim, 17 yıl sonra deprem oldu. Alınması gereken tedbirler alınmıyor” diye uyarmıştı.

Doğu Anadolu Fay Hattı’nda uzun süredir belirli bir enerjinin ve stresin biriktiğini söyleyen Görür, “Küçük depremler riski azaltmadı, 7 büyüklüğünde deprem bekliyorum. Bu deprem riski azaltmak yerine 7 büyüklüğündeki olabilecek depremi öne çekmiş olabilir” diye konuşmuştu.