Sony 'dünyada ilk' diyerek duyurdu! Görme engelliler için fotoğraf makinesi

Sony 'dünyada ilk' diyerek duyurdu! Görme engelliler için fotoğraf makinesi
Sony, Dünya çapında görme engelli 250 milyon insan için "zor görmeyi" "daha net görmeye" dönüştürme projesiyle ürettiği DSC-HX99 RNV kamera kitini satışa çıkardı. Sony'nin bugün duyurduğu DSC-HX99 RNV, görme engelliler için tasarlanmış olup fotoğraf çekmeyi kolaylaştıran bir kamera kiti olarak kullanıcılara sunuldu.
Sony DSC-HX99 RNV bas-çek kamera modeli özel vizörü sayesinde görme engelli kullanıcıların retinasına dijital görselleri yansıtarak imaj oluşturmayı amaçlıyor.

GÖRME ENGELLİLER İÇİN

Sony'in görme engellilere yönelik yeniden geliştirdiği model, dünyada bir ilk olarak sunuldu. Kamera kullanıcılara sadece fotoğraf çekme özelliğini vermiyor. Bunun yanında yüz ifadelerini seçebilme işaretleri okuyabilme özelliklerini de kullanıcılara sağlayarak görme engellilerin işlerini kolaylaştırıyor.

Cybershot DSC-HX99 modelini temel alan kamera 18MP arka aydınlatmalı bir sensör kullanıyor ve entegre görüntü sabitleme mevcut. Ayrıca 24mm-720mm zoom lensi de mevcut. Sony DSC-HX99 RNV modeli 600 dolar seviyesinden satılacak.

sony.jpg

Etiketler :