Samsung telefonlarda kamera hatası mı var? Samsung’un bu modelini kullananlar kamerasından şikayetçi!

Samsung telefonlarda kamera hatası mı var? Samsung’un bu modelini kullananlar kamerasından şikayetçi!
Telefon kullanıcıları arasında ön plana çıkan telefon markalarından biri olan Samsung, bazı modellerinde ortaya çıkan kamera hatasıyla gündemde. Bazı kullanıcıların iddasına göre Samsung Galaxy S23 telefonların bazılarının kameralarında bir sorun mevcut. Peki bu sorun ne? Kamera hatası neden ve nasıl oluşuyor? Samsung’tan nasıl bir açıklama geldi? İşte detayları...

Samsung Galaxy S23 telefonlarında yaşanan bir sorun kullanıcıların gözlerini kendi telefonlarına yöneltti. Samsung Galaxy S23 modeldeki telefonların kameralarında kimi zaman bir bulanıklık fark eden kullanıcılar telaşlı. Telefon kullanıcıları yaptıkları araştırmalar sonrası problemin neden ortaya çıktığını keşfetti.

Samsung Galaxy S23 ve S23 Plus telefonların kameraları etkileyici bir çekim gücüne sahip. Telefon markaları ve kamera kalitesi açısından önde gelen iPhone 14’ün bile önüne geçen Samsung Galaxy S23 serisi, 50 MP donanımıyla teknoloji dünyasının bir numaralarından.

Bulanık görüntüden şikayetçiler

Telefon kullanıcıları ise bazı yorumlarıyla bu durumu tersine çevirdi. Samsung Galaxy S23 telefonların kamerası kimi zaman sorun. oluşturuyor. Bu telefonların kamerası ile çekilen fotoğraflar, normalden daha bulanık bir görüntü veriyor.

NotebookCheck tarafından ilk sorun aktarılırken, kimi görüntülerde muz ya da halkamsı şekiller oluşuyor ve bulanıklık açığa çıkıyor. Odak noktalarıyla alakalı olarak yaşanan sorun dikkat çekici. Samsung Galaxy S23'ün ham modu ile görüntüler çekiliyor. Bu demek oluyor ki görüntüler, doğrudan sensörden geliyor. Yani yazılım tarafından değişiklik söz konusu değil. Yaşanan problem de donanımla alakalı bir sorun olduğu konusunda şüphe uyandırıyor.

telefon.jpg

Samsung’tan resmi açıklama bekleniyor

Samsung henüz resmi bir açıklama yapmadı. Sammobile aracılığıyla bildirilene göre bazı kullanıcılar, S23 kameralarını manuel olarak odaklamanın ve fotoğraflarda istenmeyen bulanıklığın engellenebileceğini belirtti. Yani sorunun Samsung tarafından bir kamera yazılımı güncellemesiyle çözülebileceği görülüyor.

Sorunun kaynağı netleştirilmeden çözümün ne olacağı ise çözülemiyor. Samsung yaşanan soruna ilişkin bir düzeltme yayınlayana dek tüm Galaxy S23 sahiplerinin, fotoğraf çekimi sırasında görüntülerini gözden geçirmesi gerekiyor.

Etiketler :