iPhone 13 ile ilgili yeni detay ortaya çıktı

iPhone 13 ile ilgili yeni detay ortaya çıktı

Apple'ın yeni modeli ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. iPhone 13 olarak adlandırılıp adlandırılmadığı bile kesin olmayan yeni telefon serisi için yeni bir çentik detayı ortaya çıktı.

Apple’ın bu yılın son aylarına doğru piyasaya sürmesi beklenen akıllı telefon serisi olan iPhone 13 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Telefon ailesi için en son iPhone 13 Pro'nun siyah mat renginin de olacağı bildirilmişti. Yeni seride bir süredir çentik boyutlarının küçüleceği gündemdeydi. 

Yeni detaylarda görüldüğü üzere Apple, iPhone modeli için ahizeyi yukarıya alacak ve bu sayede çentiği küçültebilecek.

Elbette şu an için bir iddia olsa da küçülen çentik uzun bir süredir beklenen bir detay diyebiliriz. Telefon serisi hakkında diğer bildiklerimiz arasında hem Face ID hem de Touch ID özelliklerine sahip olması var. 

LiDAR tarayıcının yer alacağı telefon serisinin Pro ve Pro Max modellerinde 120Hz ekran yenileme hızına sahip OLED ekranlar bulunacak ve büyük ihtimalle iPhone 13 Pro'da 1 TB depolama alanı sunulacak. Tasarım tarafında ise telefonun daha az parmak izi göstereceği belirtiliyor. 

Apple iPhone 13 için çentik boyutunu küçültüyor

Yeni ortaya çıkan ilk örneğe göre iPhone 12'ye kıyasla daha küçük bir çentik ile geliyor. Plastik bir model olarak sızdırılan iPhone 13 Pro, 26.80mm seviyesinde bir çentikle bizleri karşılayacak. Zira iPhone Pro modelinde 34.83mm boyutlarında bir çentik bulunuyor.