Instagram’da en çok karşılaşılan sorunların çözümleri

Instagram’da en çok karşılaşılan sorunların çözümleri
Sosyal medya uygulaması Instagram'da kullanıcılar 'akış yenileyememe' sıkıntısı yaşıyor. Instagram ve diğer sosyal medya uygulamalarında zaman zaman erişim problemi yaşanıyor. İşte Instagram’da en çok karşılaşılan sorunların çözümleri...

Instagram’a hikaye ve gönderi eklemek isteyen bazı kullanıcılar hata ile karşılaştılar. Anlık milyonlarca kişiyi serverlarında barındıran sosyal medya devi, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Ünlü sosyal medya platformu Instagram’a ulaşım sağlanamadığı belirtildi. Kesinti izleme sitesi Downdetector'a göre, binlerce Instagram kullanıcısı uygulamayla ilgili sorunlar yaşadığını belirtirken  kullanıcıların yaklaşık yüzde 47'si uygulamayı düzgün kullanamadığı aktarıldı.

Kullanıcıların yüzde 27'si Instagram'ın web sürümüyle ilgili sorun yaşadığını belirtirken, yüzde 26'sının ise sunucu bağlantı sorunu yaşadığı bildirildi.

Sosyal medya kullanıcıları, Instagram'da bir süredir sayfalarını güncelleyememe sorunu yaşıyor. Instagram'da en sık karşılaşılan sorunlar arasında akış yenileyememe, server hatası ve durdurulma hatası yer alıyor. İşte en çok karşılaşılan Instagram sorunlarının çözümleri... 

Akış sorunu

Instagram hesabınıza giriş yaptığınızda yeni gönderileri ulaşamıyor ya da “çalışmayı durdurdu hatası” ile karşılaşıyorsanız bu durumda da yapmanız gereken Instagram uygulaması için ön bellek temizleme işlemini gerçekleştirmektir. Bu işlem de işe yaramaz ise uygulamayı silip yeniden yükleyebilirsiniz.

Server hatası 

Instagram’da En Sık Yaşanan Sorunlar ın başında gelen “500 Internal Server Error” hatası kullanıcıların Instagram’a erişim sorununa neden olmakta. Söz konusu sorunun nedeni ise genellikle sunucudan kaynaklı olabiliyor. Sorunun çözümü için bir süre bekleyip ardından yeniden giriş denenebilir.

Instagram durduruldu hatası çözümü

Instagram durduruldu hatası alıyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Instagram’ı tamamen kapatın yani Android veya iOS cihazlarda arka planda çalışan uygulamaları da kapatın. Arka planda çalışan uygulamaları temizleyerek, cihazınızın önbelleğini temizleyebilirsiniz. Tekrar Instagram’ı açıp, bir sorun olmayacağını görebilirsiniz. Eğer bu yönteme rağmen sorun hala devam ediyorsa ikinci yöntemi deneyebilirsiniz.

İkinci yöntem: Instagram’ı tamamen kapatalım

Instagram’ı tamamen kapatalım. Android cihazlarda Google Play Store'a girip, Instagram'ın en güncel sürümünü indirin. iOS cihazlar için ise App Store'dan Instagram'ın en güncel sürümüne ulaşabilirsiniz.

Güncellemelerin yüklenmesinden sonra cihazınızı kapatıp tekrar açın. Instagram ‘ın sorunsuz çalıştığını göreceksiniz.

Uygulamanızı güncelleyin 

Uygulamaya gelen yeni güncelleme, akıllı telefonunuzdaki çökmeyi gidermiş olabilir. Bu sebeple uygulamanızı güncellemeniz sorunu ortadan kaldırabilir.

Instagram zaman zaman erişim problemi yaşanmaya devam ediyor. Yeni fotoğraf ve video da eklenemeyen uygulamada erişim hatasına dair açıklama henüz yapılmadı.