Henüz Piyasada Olmayanların Tümü İfşa Oldu

Henüz Piyasada Olmayanların Tümü İfşa Oldu
Red Dead Redemption'ın 14 yıldır beklenen PC portu da dahil olmak üzere henüz piyasaya çıkmamış olanların tümü ifşa oldu.

Milyonlarca kullanıcısı olan Epic Games’in veri tabanı sızdırıldı. Henüz piyasaya çıkmamış olan oyunlar bile sızdırıldı.

Epic Games verilerini kullanıcılarla buluşturan EpicDB, dev bir sızıntıyla gündeme geldi. Sızıntıda henüz çıkış yapmayan birçok oyun ve DLC ortaya çıktı. Red Dead Redemption'ın 14 yıldır beklenen PC portu da dahil.

Epic Games’teki oyun fiyatları gibi farklı verileri oyunseverlerle buluşturan ve yakın zamanda kullanıma sunulan EpicDB, dün dev bir sızıntıyla oyun dünyasının gündemine oturdu. SteamDB gibi bir işleve sahip olan platformda yaşanan sızıntı, Resetera üzerinden yapılan bir paylaşımla ortaya çıktı.

Sızıntıda, Bethesda’dan Rockstar’a, Square Enix’ten Saber Interactive’e kadar birçok firmadan veriler ortaya çıktı. Normalde oyuncuların görmemesi gereken bu verilerde, henüz çıkış yapmayan oyunlar yer aldı. Bilgiler, kısa süre sonra platformdan kaldırıldı.

Red Dead Redemption’ın PC versiyonu, Final Fantasy 9 Remake’i ve daha birçok oyun yer aldı.

97a6ff671aa2e98243de714967ce031a71e42edf.jpeg

4cebde770b2a3176b26f8a32c7d5ea87c262c3c0.jpeg

84db882552ec93f896d76b1488a03c63258667ed.jpeg

YILLARDIR BEKLENEN RED DEAD REDEMPTİON

Sızıntıya baktığımızda çok beklenen yapımlar da dahil birçok oyunun ortaya çıktığını görüyoruz. Bunlardan belki de en çok dikkat çeken, ilk Red Dead Redemption oyununun yıllardır beklenen PC portu. Rockstar’ın kataloğunda “Semla” kod adıyla gözüken yapım, oyunun PC versiyonunun yakında gelebileceğini gösteriyor.

adfgdhf.png

Bunun dışında birçok farklı oyundan da bilgiler görebiliyoruz. Örneğin Square Enix’in profilinde yer alan “Momo” kod adlı yapımın Final Fantasy 9 Remake olduğu düşünülüyor. Ayrıca “Skobeloff” kod isimli oyunun ise Final Fantasy 16’nın hâlihazırda çıkış yapacağını bildiğimiz PC sürümü olduğu belirtilmiş.

SONY'DEN DE SIZINTI VAR

Ayrıca Sony’den de sızıntı var. Buna göre “Testament” isimli, Helldivers 2’nin Epic’e gelebileceğini görüyoruz. “Kondo” kod adlı yapımın ise Ghosts of Tsushima’nın devam oyunu olduğu iddia ediliyor. Ayrıca Saber Interactive’in yeni bir Turok oyunu üzerinde çalıştığı da gelen bilgiler arasında.

Muhtemelen çok daha fazla oyun hakkında bilgi içeren sızıntı fark edildikten kısa süre sonra kaldırıldı. Buna rağmen eğer gerçeklerse oyuncuların çok merak ettiği bazı iddiaları bir nevi doğruladıklarını söylemek mümkün.