HBO Max, Discovery Plus ile birleşecek

Warner Bros. CEO'su David Zaslav, DC evreni hakkında 10 yıllık bir plana sahip olduklarını açıkladı. Zaslav'ın açıklamaları, 'evrenin kötüye gittiğinin itirafı' olarak yorumlandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Ağustos 2022 17:21
HBO Max, Discovery Plus ile birleşecek

Geçtiğimiz günlerde HBO Max özel yapımı Batgirl’ü tamamen iptal ettiğini açıklayan DC, böylelikle bir yandan da sinematik evreninde işleyişin pek de iyi olmadığını kanıtlamıştı. Ana rakibi Marvel’a göre çok daha geride olduğu düşünülen DC, bugün önemli bir planını açıkladı.

Webtekno'nun haberine göre, Warner Bros. CEO’su Daviz Zaslav, yatırımcılarla bir araya geldiği toplantıda önümüzdeki yıllarda DC Genişletilmiş Evreni hakkındaki planların ne olacağını resmen açıkladı. Zaslav, 10 yıllık süreyi kapsayan planın ne olduğunu ve halihazırda vizyona girmeye hazırlanan filmlerin durumunu paylaştı. Zaslav’ın açıklaması şu şekilde:

“Sıfırlama yaptık. İşi yapılandırdık. Sadece DC'ye odaklanan 10 yıllık planı olan bir ekip olacak. Alan Horne ve Bob Iger'in [Disney Başkanları] Disney'de Kevin Feige ile çok etkili bir şekilde bir araya getirdikleri yapıya çok benziyor. DC'den uzun vadeli, çok daha sürdürülebilir bir büyüme işi kurabileceğimizi düşünüyoruz ve bunun bir parçası olarak kaliteye odaklanacağız. Hazır olmadan hiçbir filmi yayınlamayacağız…

Odak noktası, bu filmlerin her birini genel olarak mümkün olduğunca iyi nasıl yaparız? DC, daha iyi hale getirebileceğimiz bir şey ve şu anda buna odaklanmış durumdayız. Önümüzde harika DC filmlerimiz var. Black Adam, 'Shazam!' ve 'Flash'. Bunların hepsi üzerinde çalışıyoruz. Onları gördük ve harika olduklarını ve daha da iyi hale getirebileceğimizi düşünüyoruz. Mike De Luca ve Pam Abdy bunu yapıyor.”

HBO Max, Discovery Plus ile birleşecek

Warner Bros. CEO’sunun tek açıklaması bununla da sınırlı değildi. Zaslav, aynı toplantıda HBO Max platformunun da yenileneceğini, Discovery Plus ile birleşeceğini paylaştı.