Ali Koç devleti desteğe çağırdı: FETÖ hala futbolda, temizleyin

Ali Koç devleti desteğe çağırdı: FETÖ hala futbolda, temizleyin

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FETÖ'nün hala futbolun içinde olduğunu öne sürerken "Yakın zamanda çok yeni şeyler çıkacak, göreceksiniz" dedi. Koç, 'futbolda TETÖ temizliği' için devlete çağrı yaptı

NTV'de yayınlanan  'O Anın Hikayesi'  programına konuk olan Al Koç futbol gündemine işikin değerlendirmelerde bulundu. 

2011'de dönemin başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu yöneticilerin FETÖ'cü hakim ve savcılar tarafından tutuklandığı 3 Temmuz sürecini hatırlatan Ali Koç "Sahada futbolcular mücadele ediyor, bizler camia olarak sokakta, Metris'te, Silivri'de, Çağlayan'da, Anıtkabir'de mücadele ediyoruz. Milat budur. 3 Temmuz yaşanınca bu müthiş kadromuz tek tek ayrılmaya başladı. Bu imkanlar, ruh haliyle basında bize saldırılıyor. Bugün televizyonlara çıkıp, o günü unutan bu işin şakşakçılığını yapanlarla Fenerbahçe hesaplaşacaktır" diye konuşttu. 

12 Mayıs olayları da Koç'a göre kumpas

12 Mayıs 2012 de Galatasaray'ın Kadıköy'de şampiyonluğunu ilan etmesi sonrasında yaşanan olayların da FETÖ'cü polislerin kışkırtması sonucu çıktığını dile getiren Ali Koç ezeli rakiplerine de şöyle yüklendi:  "Galatasaray öyle söylemlerde bulunuyordu ki, iki camia arasında yıllarca onarılamayacak bir tahribat ürettiler. FETÖ, Türk futbolunun hala içindedir. Yakın zamanda çok yeni şeyler çıkacak, göreceksiniz. Devlete çağrıdır, bu örgütü futboldan temizleyin. Geçmişte yaşanılanlar toplumsal kaos yaşattı. Kardeşi kardeşe kırdırdılar. Her zaman aramızda rekabet var ama insanları nefret noktasına getirdiler. Futbol, bu ülkedeki en ayrıştırıcı unsurlardan biri oldu. İnşallah tez zamanda, bu zihniyetin kilit noktalarıyla futbolun içinde yer aldığının kanıtları olacak. Bunda aktif rol alanlar var, bir de fırsatçılar var. Beni en çok rahatsız edenler, rüzgara göre hareket edenler."