58 milyon TL mirası komşularına bıraktı

58 milyon TL mirası komşularına bıraktı

Almanya'da 2019 yılında 73 yaşında hayatını kaybeden kadın, 6.2 milyon euro değerinde mirasını yaşadığı kasaba sakinlerine bıraktı.

Almanya'da Hessen eyaletinde 6 köyden oluşan Waldsolms kasabasında yaşayan Renate Wedel, 2019 yılında 73 yaşında hayatını kaybetti. Wedel, 6.2 milyon euro yani yaklaşık 58 milyon lira olan mirasını komşularına bıraktı. 

Waldsolms belediyesinin web sitesinde yer alan duyuruya göre, 1975 yılında Waldsolms’a yerleşen o zamandan bu yana kasabada yaşayan ve 2019 yılında vefat eden Wedel’in topluluğun sakinlerine 6.2 milyon euro miras bıraktığı ortatya çıktı. Wedel’in düzenlediği vasiyetnamede yer alan mirasın bir banka hesabı, hisse senetleri, değerli eşyalar, ev ve mülkten oluştuğu belirlendi.  Belediye Başkanı Bernd Heine "İlk başta bunun mümkün olmadığını, bir virgülün kaydığını düşündüm" dedi.

Waldsolms Topluluğu Sözcüsü ise yaptığı açıklamada, "Waldsolms topluluğu olarak bu önemli miras için Wedel çiftine teşekkür ediyoruz. Mirasın büyük bir kısmının kasabadaki tesis ve altyapı çalışamaları için kullanılacak" ifadesini kullandı. 

Dünya