• Askerlik sistemiyle ilgili yeni gelişme! Erdoğan’ın onayına sunuldu

  Milli Savunma Bakanlığı tarafından yürütülen Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili çalışmanın ilk taslağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunuldu.

  12 Şubat 2019 - 15:56
  Askerlik sistemiyle ilgili yeni gelişme! Erdoğan’ın onayına sunuldu

  Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili çalışmanın ilk taslağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulduğu belirtildi.

  “SONUÇLAR KAMUOYUYLA PAYLAŞILACAKTIR”

  Bakanlık’tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

  “Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili olarak ise; çalışmamızın ilk taslağı Kabine Toplantısında Sn. Cumhurbaşkanımıza sunulmuştur. Çalışmalarımız, diğer Bakanlıklar/Kurumlarla koordineli olarak devam ediyor. Maksadımız, Toplumdan geniş bir kabul görecek, tüm ihtiyaçları ve talepleri karşılayacak dengeli bir sistem teşkil etmektir. Önümüzdeki günlerde çalışmalar Sayın Cumhurbaşkanımızın onayına sunulacak. Sonuçlar müteakiben kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

  Askerlikte yeni dönem: Yaş sınırlaması olmayacak

  İŞTE ANA HATLARI

  Hükümetin bir süredir üzerinde çalıştığı yeni askerlik sisteminin ana hatları ortaya çıktı. Düzenlemede en önemli unsur, temel askerlik eğitiminin bir ay olarak planlanması. Bedelli askerlik de bir ay yapılacak. Temel askerliğini bitiren isterse bedelli askerliği seçip parasını ödeyerek terhis olabilecek.

  YORUMLAR