Yeni Şafak yazarı: Koskoca TV kanalı neden Şahin’i bir ‘şiddet gösterisi’ ile hedef alır?

Yeni Şafak yazarı: Koskoca TV kanalı neden Şahin’i bir ‘şiddet gösterisi’ ile hedef alır?

Yeni Şafak yazarı Ali Saydam bugün kaleme aldığı yazısında, 2018 Miss Turkey birincisi Şevval Şahin'in katıldığı programı ele aldı ve tepki gösterdi.

Yeni Şafak yazarı Ali Saydam, "Sorgu Sual" programında Şevval Şahin'i 'küçük düşürme' çabası olunduğunu belirterek "Hepsinden önce şunun altını çizelim ki; bu videoyu seyredenler olarak bir şiddet olayına tanıklık ettik… Bu yayında ‘baskı’ ve ‘küçük düşürme’ başroldeydi" dedi.

Saydam'ın yazısının ilgili kısmı:

"Programın, Şevval Hanım’a yapılan işkencenin, onu düşürmeye çalıştıkları durumun, yalnızca sunucuların değil, içerikle ilgili arka planda çalışan herkesin bu tutumumun ve tabii yayın videosunun binlerce kez şevkle paylaşılmasının üzerine söylenecek o kadar çok söz var ki. Hele rezil etmeye, itibarsızlaştırmaya çalışmanın kabul edilebilecek hiçbir yanı yok… Bizim kültür ve değerlerimizde zayıf olanı ezmek, değersizleştirerek ‘seyirlik bir malzeme’ hâline getirmek yoktur" diyen Saydam, "O hâlde onu böyle zalimce imtihan etme, utandırma çabası niye? Koskoca TV kanalı, editörleri, sunucuları neden Şahin’i hem de bir ‘şiddet gösterisi’ ile hedef alırlar? Menajeri, yanındaki akıl hocaları, yayından çıkıp yanına kaçtığı Yasin Bey onu neden bu programa çıkartır?.. Anlamak güç… Bizce ‘kötü muamelenin’, şiddetin öyle bir türüdür ki düşenden çok tuzak kuranın zavallılığını ortaya koyar"

Yazının tamamını okumak için tıklayın.