Yeşilçam'ın Gamzeli Güzeliydi: Ünlü Oyuncu Yoğun Bakıma Kaldırıldı

Yeşilçam'ın Gamzeli Güzeliydi: Ünlü Oyuncu Yoğun Bakıma Kaldırıldı
Yeşilçam'ın gamzeli güzeli olarak nam salan Bahar Öztan yoğun bakıma alınarak entübe edildi. Bahar Öztan'ın bir süredir kolon kanseri ile mücadele ettiği biliniyordu.

Daha önce 4 kez kanseri yenen Bahar Öztan'ın rahatsızlı 6. kez nüksetmişti. Kolon kanseriyle mücadele eden sevilen oyuncunun entübe edildiği ve tedavisinin yoğun bakımda sürdüğü belirtildi.

ozc.jpg

Bir dönem Yeşilçam filmlerine gamzeli güzel olarak damga vuran ünlü oyuncu, 4 kez yendiği kolon kanserine geçtiğimiz Mart ayında yeniden yakalanarak tedavi sürecine başlamıştı. Bahar Öztan, yaptığı paylaşımla sevenlerinden dua istemişti.

bah33.webp

Usta oyuncu ameliyatını öncesinde "Herkese selam ve sevgiler. Çok kıymetli hocalarımın kararı önümüzdeki hafta ameliyat olacağım yönünde. Her zamanki gibi dualarınıza ve sevginize ihtiyacım var. Türkiye’nin en kıymetli iki profesörü Gökhan Demir ve Bilgi Baca'dan Allah başımızdan eksik etmesin. Bütün hocalarımızı."

bahar2.jpeg

BAHAR ÖZTAN KİMDİR?

11 Ağustos 1962 yılında İskenderun'da dünyaya gelen Bahar Öztan, bir şampuan reklamında rol almasının ardından film yapımcıları tarafından keşfedildi. Reklam filminin ardından dönemin ünlü modellik ajansına kaydolan Bahar Öztan, fotoromanların aranan yüzü oldu.

Bir yandan reklamlarda yüzünü gösteren Bahar Öztan, 1972'de 'Mahkum' filmi ile sinemaya adım attı ve 1980'de rol aldığı 'Şaşkın Milyoner' filmi ile ününe ün kattı.

Bir süre şarkıcılık deneyimi de yaşayan Bahar Öztan Bülent Ersoy ve Seda Sayan'ın kadrosunda sahneye aldı. Melahat Pars'tan Türk sanat müziği dersleri alan Bahar Öztan, yurt dışı turnelerine katıldı. 2000'li yılların başında ABD'ye giderek Miami'de yaşadı. Altı yıl sonra tekrar Türkiye'ye dönenen Bahar Öztan otel işletmeciliği yaptı.