Yatarken saçlarınızı toplayıp uyuyorsanız size kötü bir haberimiz var!

Yatarken saçlarınızı  toplayıp uyuyorsanız size kötü bir haberimiz var!
Her kadının uyku sırasında konfor konusunda farklı tercihleri ​​vardır. Bazıları için saçlarını toplamak akşam ritüelinin bir parçasıyken, bazıları da yastığa serpiştirmeyi tercih ediyor. Yaz aylarında bayanlar genellikle saçlarını rahat bir topuz yaparak sıcaktan korunmayı tercih ediyorlar. Artık devreye girip "Yapma!" dememizin zamanı geldi.

Neden uyurken ASLA saçlarımızı bağlamamalıyız?

Farkında olmadan bu şekilde saç dökülmesi sürecini hızlandırmış olursunuz. Hiç kimse parmaklarını bukleler arasında gezdirip saçın çok daha ince ve kuru olduğunu öğrenmek istemez.

uykusuz2.jpg

Saçınızı sürekli lastik bantla çektiğinizde çekme alopesisine neden olabilirsiniz. Bu, saça verilen kimyasal veya fiziksel hasarı temsil eder. En sık şekillendirme ürünlerini, aletlerini yanlış kullanan veya her zaman saçları yukarıda uyuyan kişilerde görülür. Panik yapma! Bu hastalık kesinlikle saçsız kalacağınız anlamına gelmemektedir. Genellikle incelme ve incelme görülür.

Çok kalın ve asi saçlarınız varsa sizin için bir çözümümüz var. Kauçuk ve silikon aksesuarlar gibi çekme ve koparma yapmayan yumuşak bir elastik kullanmanızı tavsiye ederiz.

Saçınızı gevşek bir at kuyruğu şeklinde bağlamak veya en iyisi örgü yapmak tercih edilir. Bu onu saç köklerine zarar vermekten koruyacak bir çözümdür.

sac-toplu.jpg

Kendini kanıtlamış kuaförler bayanlara ipek kılıf kullanmalarını tavsiye ediyor çünkü bu şekilde sürtünme azalır ve aynı zamanda saçlar kırılmaz. Eğer böyle bir yatak takımınız yoksa, zaten nadiren kullandığınız bir ipek eşarpın gardırobunuzda bulunmasından faydalanabilirsiniz.

Saçınıza gereken özeni gösterin çünkü saç, kişinin kartvizitinin bir parçasıdır ve kendinden emin ve güzel hissetmesine katkıda bulunur!