Şampuan seçerken uyulması gereken kurallar : İyi bir şampuan nasıl seçilir?

Şampuan seçerken uyulması gereken kurallar : İyi bir şampuan nasıl seçilir?
Saç bakımının temeli şampuanlar ve saç kremleridir. Birçoğumuz onları koku ve görme duyumuza göre seçiyoruz. Güzel bir şişe artı hoş bir koku, başarılı bir satın alma anlamına gelir. Bu en yaygın hatalardan biridir. Öncelikle şampuanın saç derisine, ardından saçın durumuna ve tipine göre ayarlanması gerekir.

İYİ BİR ŞAMPUAN NASIL SEÇİLİR?

Burada bireysel ihtiyaçların analizi önemlidir. Saçlarımızın nasıl davrandığını, saç derisinin durumunu dikkatle gözlemlemelisiniz. Ana kural: saç derisi için şampuanı ve saç için saç kremini seçin. Saç derisi yağlı ve saç uçları kuru olduğunda, yağlı saçlar için şampuan, kuru saçlar için ise saç kremi seçin. Şampuan seçerken saç derisinin durumuna göre yönlendirmeliyiz. Durumu tüm saçın görünümü ve sağlığı için çok önemlidir. Saçın yetiştiği saç kökleri vardır. Mat ya da parlak olmaları, iyi büyümeleri ya da kırılmaları bu köklerin durumuna bağlıdır. Bu nedenle saç derisi ve saç bakımı için doğru şampuanı seçmek çok önemlidir.

Saçınızı yıkamak için şampuan alırken cildin doğal pH'ını bozmadığından ve yağlandırmadığından emin olun. İyi seçilmiş bir şampuan saç derisinin doğal ekosistemini düzenleyerek saçın güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar.

Kuru saçlarınız varsa yağlı saçlar için hazırlanmış şampuan seçmeyin ve bunun tersi de geçerlidir (kuru ise kuru saçlar için şampuan). Kuru saçlar için en iyisi, nemlendirici bileşenler açısından zengin (örneğin shea yağı ve çeşitli yağlar) kalın preparatlardır. Yağlı saçlar için - narenciye yağı, papatya, adaçayı ve biberiye gibi büzücü maddeler içeren şampuan. Daha az nemlendirici içeren şeffaf şampuanlar iyi seçimlerdir. Bu şampuanlar bitkisel özlerden yapılır.

Saç dökülmesi için iyi bir şampuan alırken saç köklerinin durumunu iyileştiren ve kelleşme sürecini durduran maddeler içerenleri seçin. Sorun, piyasada gözle görülür sonuçlar vermeyen çok fazla ürünün bulunmasıdır. Bu konuyla ilgili forumlardaki görüşleri okumak iyidir.

Erkeklerin ve kadınların vücut yapılarındaki farklılıklar, kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı ideal saç ürünleri oluşturmayı amaçlayan birçok laboratuvar testinin nedenidir. Modern şampuanlar ve saç kremleri, iki cinsiyetin bu farklı özelliklerini dikkate almalıdır; Kelliğin farklı seyri ve saç bakımına ilişkin farklı beklentiler.

Etiketler :