Ölmekte olan orkideniz 20 gr bu popüler baharatla yeniden çiçek açacak:

Ölmekte olan orkideniz 20 gr bu popüler baharatla  yeniden çiçek açacak:
Sevdiğiniz orkideniz solmaya mı başladı? Yaprakları sararıyor ve çiçekleri dökülüyor mu? Hemen harekete geçmeniz gerekiyor! Bir baharat, bitkinin kurtarılmasına yardımcı olabilir. Sadece 20 gram yeterlidir ve orkideniz yeniden yemyeşil çiçekler ve yapraklarla sizi mutlu edecektir.


Muhteşem orkideler, egzotik görünümleriyle birçok insanın kalbini fethetmeyi başardı. Bir zamanlar güneyden gelen bu güzellikler artık evlerimizi ve apartmanlarımızı süslemeyi yaygınlaştırdı. Bazen orkide bakımı için emek harcanmasına rağmen bitki hala halsiz görünüyor, çiçek açmıyor ve solmaya başlıyor.
Bu durumda, orkideniz için ev yapımı bir krem size yardımcı olabilir. Bu krem, bitkinin hızla canlanmasını ve aktif olarak büyümeye başlamasını sağlayacaktır. Hazırlamak için:

tarcin.jpg

  • 20 gram tarçın alın.
  • Tarçını, çiçekli bir tencereye dökün.
  • Tarçın çubuğunu da malç arasına yapıştırabilirsiniz.

Tarçın, antifungal özelliklere sahiptir. Bu nedenle, orkideyi birçok hastalıktan ve bakteri gelişiminden korumaya yardımcı olacaktır. Sonuç olarak, bitki canlanacak ve yeni tomurcukları serbest bırakacaktır. Tarçın, tek şişede hem besin hem de ilaç görevi görür.

orkide.jpg

Tarçını tam ortasına, orkide yapraklarının yetiştiği yere serpin. Baharatı hem malçın kendisine hem de köklere eklemeyi unutmayın. Bir bitki için 20 gram yeterlidir. Bu beslemeden sonra 5 gün boyunca çiçek sulanamaz. Aksi takdirde tarçın mevcut hastalıklarla aktif olarak mücadele edemeyecektir.

Tedavi ve haşere kontrolü için tarçın haftada bir kez kullanılmalıdır. Besleme için ise 3 haftada bir veya daha az sıklıkta yeterlidir. Bu gübreyi başka yöntemlerle de birleştirebilirsiniz.