Nagehan Alçı Bu Sabah Twitter'da Patladı! Rasim Ozan Kütahyalı'dan Gördüğü Şiddeti Tek Tek Anlattı

Gazeteci Nagehan Alçı, geçen sene boşandığı programcı Rasim Ozan Kütahyalı'yla ilgili şok eden tweetler paylaştı. Alçı, evliliği süresi boyunca gördüğü piskolojik ve fiziksel şiddetin boşandıktan sonra da devam ettiğini dile getirdi. Rasim Ozan Kütahyalı ise Alçı'nın boşandıktan sonra sarfettiği sözleri Twitter hesabından yayınladı.

Gazeteci Nagehan Alçı ve Rasim Ozan Kütahyalı, 2010 yılında evlendi. Ancak ikili 2023 yılında 13 yıllık evliliklerini sonlandırma kararı aldı.

Alçı ve Kütahyalı'nın evlilikleri kadar boşanmaları da hala gündemden düşmezken ünlü gazeteci Twitter hesabından şok eden paylaşımlar yaptı.

Rasim Ozan Kütahyalı'dan uzun yıllar psikolojik ve fiziksel şiddet gördüğünü söyleyen Alçı, boşandıktan sonra da bu şiddetin devam ettiğini ifade etti.

nagehan-alci.webp

Alçı, gördüğü şiddeti tek tek şu sözlerle anlattı:

"1) Hayatımın en büyük pişmanlığı

Klavyenin başındaki en zor dakikalarım bunlar.
Yıllardır kendime itiraf edemediğim,içimde biriktirdiğim bazı gerçeklerden bahsetme vakti geldi…

İnsan bazen hayatla tuhaf mücadele yöntemleri buluyor.Çeşit çeşit savunma mekanizmaları icat ediyor.

2) Başkaları için avaz avaz bağırırken kendi için hep susuyor, içine atıyor.

Ben uzun, çok uzun yıllardır tahayyül edemeyeceğiniz boyutlarda psikolojik, fiziksel ve ekonomik bir şiddet sarmalının içinde yaşadım.

3)Evliliğim boyunca maruz kaldığım şiddet ve korkunç boyutlardaki manipülasyonun üzerini çocuklarıma bu hikayeyi miras bırakmayayım, böyle bir şeyle anılmasınlar, kendi mağduriyetim işimin önüne geçmesin, diyerek örttüm.

4)En büyük pişmanlığım onca zaman yaşadıklarım sanki kendi kusurummuş gibi susmuş olmamdır.
Uğradığım şiddetle kendi kendime baş etmeye çalıştım.
Yıllarca bunları-kendi şahit oldukları hariç- ailemle dahi paylaşmadım.
Bunun yalnızca iki istisnası var…

5) Kardeşim Lalehan Gülle ve avukatım Gözde Egemen . İkisi de her şeye şahit…Yıllarca korkudan boşanmaya cesaret edemedim.
Korunmak için kapıya polis çağırdığımı, geldiklerinde haberlere konu oluruz çocuklar kötü etkilenir diye vazgeçip geri gönderdiğimi bilirim.

6)Şimdi açıp çekmecelere bakıyorum, Gözde ile hazırladığımız 2019 tarihli boşanma dilekçeleri var…Hiç birini işleme koyamamışım…

7) Nihayet geçen yıl cesaretimi toplayıp sırf bu şiddet ve işkenceden kurtulmak için dava açtım fakat yine tehdit edilerek bana dayatılan boşanma şartlarını kabul ettim.

Ancak boşanmakla da şiddetten kurtulamadım sevgili hemcinslerim…

nagehan-alci.png

8)Her gün hakarete ve iftiraya uğramaktan, tehdit edilmekten kurtulamadım.
Ama artık susmayacağım.

Gerekli hukuki süreçleri başlatıyorum.

Hukuka ve adalete güvenim tam.

Şayet benimle empati kuran kadınlar varsa, onlara diyorum ki sizi çok iyi anlıyorum ama lütfen susmayın!

9)Sustukça şiddet devam ediyor. Boşansanız da ediyor.

10) Sizi kendi malı, yönetebileceği bir kukla gibi gören, aşağılayarak özgüveninizi ayaklar altına alan, size el kaldıran, yıllarca biriktirdiğiniz emeklerinizi sömüren, çalışmalarınız karşılığı kazandığınız tüm kazancınızı elinizden alan erkeklere karşı sesinizi yükseltin."

RASİM OZAN KÜTAHYALI'DAN MANİDAR PAYLAŞIM

Gündeme bomba gibi düşen iddiaların ardından Rasim Ozan Kütahyalı'dan manidar bir paylaşım geldi. Kütahyalı, Nagehan Alçı'nın boşanma sürecinin ardından sarf ettiği "O benim her zaman arkadaşım ve fikirdaşım olacak" sözünü yeniden paylaştı.

rasim-ozan-kutahyali.png

rasim-ozan-kutahyali.jpg

2023 YILINDA TEK CELSEDE BOŞANDILAR

13 yıl evli kalan Rasim Ozan Kütahyalı ve Nagehan Alçı, evlilikleriyle sık sık gündemde yer aldı. 2023 yılında boşanan çift Nagehan Alçı boşanmanın ardından "Anlaşmalı, dostça, güzel bir şekilde bitirdik' derken Kütahyalı ise 'Güzel, dostça, anlaşmalı olarak boşandık. Her şey iyi" açıklamasında bulunmuştu.