Kozmik bir aşk hikayesi! Meteor aşkın taşına dönüştü
![Kozmik bir aşk hikayesi! Meteor aşkın taşına dönüştü 1](https://cdn.halktv.com.tr/gallery/2024/08/1/Kozmik bir aşk hikayesi! Meteordan tektaş yüzük....jpg)
Kayseri'de boş bir arazide bulduğu taşın farklı yapısı nedeniyle özel bir taş olduğunu kavrayan Aycan Çağdaş Şikar, analiz için ODTÜ'ye gönderdi.
![Kozmik bir aşk hikayesi! Meteor aşkın taşına dönüştü 2](https://cdn.halktv.com.tr/gallery/2024/08/1/Kozmik bir aşk hikayesi! Meteordan tektaş yüzük...3.jpg)
ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü, taşın meteor taşı olduğunu tespit etti.
![Kozmik bir aşk hikayesi! Meteor aşkın taşına dönüştü 3](https://cdn.halktv.com.tr/gallery/2024/08/1/Kozmik bir aşk hikayesi! Meteordan tektaş yüzük...4.jpg)
20 yıllık eşine evlilik yıldönümü hediyesi vermek isteyen Şikar, tasarımcı arkadaşı Çağrı Yılmaz'dan meteor taşından yüzük yapmasını istedi. Yılmaz'ın zanaati ile meteor, aşkın taşına dönüştü.
![Kozmik bir aşk hikayesi! Meteor aşkın taşına dönüştü 4](https://cdn.halktv.com.tr/gallery/2024/08/1/Kozmik bir aşk hikayesi! Meteordan tektaş yüzük...1.jpg)
Eşi Çiçek Şikar'ın mutluluktan havalara uçtuğunu anlatan Şikar, "20. yılımızı unutulmaz bir şekilde kutlamak istedim. Daha önce Kayseri'de bulduğu ve ODTÜ tarafından da meteor taşı olduğu tespit edilen taşı saklıyordum. Bundan yüzük yapılıp yapılmayacağını arkadaşıma sordum, o da olabileceğini söyledi. Estetik açısından farklı bir yüzük ortaya çıktı." dedi.
![Kozmik bir aşk hikayesi! Meteor aşkın taşına dönüştü 5](https://cdn.halktv.com.tr/gallery/2024/08/1/Kozmik bir aşk hikayesi! Meteordan tektaş yüzük...2.jpg)
Yıllardır pırlanta işlediğini anlatan Yılmaz, "İlk defa meteor taşını işledim. Kesmesi oldukça zordu, zorlandığımız alanlar oldu ama emeğimize değdi. Eşi olmayan bir yüzük yaptık." diye konuştu.