İşte Yapay Zeka Güzellik Yarışmasının Kazananı! İki Türk Aday da Vardı

İşte Yapay Zeka Güzellik Yarışmasının Kazananı! İki Türk Aday da Vardı
Yapay zeka ile oluşturulmuş kadınlar arasında birinciliği Faslı güzel Kenza Layli elde etti. İki Türk yapay zeka da yarışmada yer aldı.

Yapay zekâ tarafından üretilmiş kadınlar arasında düzenlenen ilk güzellik yarışması sonuçlandı. 'Yapay Zekâ Güzeli' (Miss AI) unvanını, Faslı Kenza Layli kazandı. Yarışmada, Türk adaylar Seren Ay ve Asena İlik de ilk 10 finalist arasında yer aldı.

kenza-layli.jpg
Kenza Layli

Kenza Layli, sosyal medyada yayımlanan bir videoda, duyguları gerçek bir insan gibi hissetmemesine rağmen yapay zekâ güzelleri arasında birinci olduğunu ve yaklaşık 1500 rakibini geride bıraktığını açıkladı. Birinci olan Kenza, 20 bin dolarlık ödülün de sahibi oldu. Ödül, doğrudan yaratıcısı olan Faslı teknoloji yöneticisine verilecek.

lalina-valina.jpg
Lalina Valina

Yarışmanın jüri heyeti, hem gerçek insanlardan hem de yapay zekâ Android uzmanlarından oluştu. Robotlar; güzellik, teknoloji ve sosyal medya varlığı gibi kategorilerde değerlendirildi. Fransız aday Lalina Valina ikinci, Portekizli yapay zekâ güzeli Olivia C. ise üçüncü oldu.

olivia-c.jpg
Olivia C.

Fanvue Dünya Yapay Zekâ İçerik Oluşturucu Ödülleri tarafından düzenlenen bu yarışma, dünyanın dört bir yanından yapay zekâ üreticilerini bir araya getirdi. Yarışmada, tamamen yapay zekâ ile oluşturulan 1500 model, insan ve Androidlerden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Haziran ayında finale kalan 10 aday arasında Türkiye'den Seren Ay ve Asena İlik de yer aldı.

seren-ay.jpg
Seren Ay

Seren Ay, Türkiye'nin tarihini ve ulusal bayramlarını tanıtan bir yapay zekâ marka elçisi olarak dikkat çekiyor. Instagram'da 11 binden fazla takipçisi olan Seren Ay, çeşitli maceralara atılarak takipçilerini eğitiyor. Asena İlik ise cinsellikten ziyade hayal gücü, çarpıcı görseller ve eğlence duygusuyla etkileyici olmayı hedefliyor.

asena-ilik.jpg
Asena İlik