Gişe rekoru kıran bir dizi filmin yapımcısına 'dolandırıcılık' suçlaması

Gişe rekoru kıran bir dizi filmin yapımcısına 'dolandırıcılık' suçlaması
Gayrimenkul danışmanı Ahmet Serin, film yapımcısı Mustafa Uslu; Uslu’nun damadı ile bu kişinin bir çalışanı hakkında ‘dolandırıcılık’ iddiası ile suç duyurusunda bulundu. Serin, 100 milyon lira dolandırıldığı iddiasında. Serin, parasını istediği Uslu’nun kendisine “Seni tutuklatırım” dediğini öne sürdü. Uslu'nun avukatı "Ahmet Serin protokolün gereklerini yerine getirmedi" dedi.

Aralarında, Müslüm Gürses, Naim Süleymanoğlu ve Neşat Ertaş gibi bir çok ünlü ismin hayatını konu eden 20’ye yakın filmin yapımcılığını üstlenen Mustafa Uslu dikkat çeken bir suçlama ile gündemde. Uslu hakkında, Ahmet Serin isimli bir gayrimenkul yatırımcısı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık başvurusunda, Uslu’nun damadı F. D. ile çalışanı S. S. de şüpheli konumda yer aldı.

ÖDEMEYE KARŞILIK GAYRİMENKUL DEVRİ

Savcılık başvurusuna göre Serin ile Uslu, Uslu’ya ait Ankara ve İstanbul’da bulunan 18 gayrimenkulün devri için el sıkıştı. İkili arasında Mart 2023’te sözlü olarak başlayan süreç bir süre sonra Uslu tarafından verilen vekâletname ile resmiyet kazandı. Serin bu süreçte 9 milyon 429 bin liralık ödemeyi Uslu’nun yönlendirmesi ile çalışanı S. S.’nin banka hesaplarına gönderdi.

60865c264e3fe0114cf99fc2.webp
Mustafa Uslu, bir dizi önemli filmin yapımcılığını üstlendi.

SERHAT ALBAYRAK'A YAKIN OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Ancak bir süre sonra Uslu, Serin’e verdiği vekâletnameye iptal etti. Bu aşamadan sonra ikili arasında kriz baş göstermeye başladı. Serin adına savcılığa sunulan dilekçede Uslu’nun, parasını isteyen bu kişiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrakın kardeşi Serhat Albayrak ile yakın ilişki içinde olduğunu söylediği iddia edildi. Dilekçede, Uslu’nun, Serin’e, Neşet Ertaş filmini ATV’ye satma planı olduğunu böylece içinde olduğu nakit darboğazı aşacağını söylediği kaydedildi.

whatsapp-image-2024-07-09-at-15-37-45.jpeg
Ahmet Serin, şarkıcı Kibariye'nin Bodrum'da bulunan villasını alan isim olarak gündeme gelmişti.


İKİNCİ BİR PROTOKOL YAPILDI

Savcılık başvurusuna göre Serin, Uslu’ya verdiği 9,5 milyon liraya alabilmek için bu kişi ile yoğun bir görüşme trafiğine girse de sonuç alamadı. Savcılık başvurusunda “Müvekkil, şüphelinin (Mustafa Uslu) oluşturduğu güven ve itimada dayanarak ve de 9.429.600 TL’yi kurtarmak amacıyla şüpheliler ve müvekkil tekrar bir araya gelerek 04 Aralık 2023 tarihli bir protokolde imzaladı” denildi.

22 MİLYONLUK İCRA DOSYASINI KAPATTI

Bu protokolün gereği olarak Serin Uslu’ya 290 bin doların yanı sıra 4 milyon lira para verdi 22 milyon lira da icralık olduğu dosyaya ödeme yaptı. Uslu ise, anılan paralara karşılık Serin’e 8 gayrimenkul devretme vaadinde bulundu. Savcılık dosyasına göre Uslu’nun anılan mülkleri de devretmemesi ile taraflar arasındaki ipler koptu.

nottttttttttttttt.jpg
Taraflar, geçen 4 Aralık'ta hazırladıkları protokolü imza altına aldı.

‘SENİ TUTUKLATIRIM’ TEHDİDİ

Suç duyurusu dilekçesinde, Uslu’nun, Serin’e, aralarında eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dahil güvenlik bürokrasisinden bir çok isimle samimi olduğunu söylediği belirtilerek “Şüpheli Mustafa Uslu bu olaylardan sonra ,dolandırdığını söyleyip ikrar ettikten sonra, müvekkile karşı’seni tutuklatırım. Tüm kamu kurumları, emniyet, jandarma ve bakanlıklar benim dostum olduğu için seni tutuklatırım’ diyerek müvekkili tehdit edip, emniyet müdürünün kendisine koruma tuttuğunu söylemiştir” denildi.

‘PROTOKOLÜN GEREKLERİNİ YERİNE GETİRMEDİ’
Öte yandan, Mustafa Uslu’nun avukatı Burak Mengü ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, suç duyurusunda bulunan Ahmet Serin’in protokolün gereklerini yerine getirmediği öne sürüldü.

Ahmet Serin ve beraberindeki 5 kişiye yönelik kendilerinin de ‘dolandırıcılık’ iddiası ile suç duyurusunda bulunulduğu kaydedilerek “Ahmet Serin'in protokolden doğan yükümlülüklerini yerine getirdiği iddiası ise asılsızdır. özellikle haberde geçen 22 milyonluk icra dosyasını kapatıldığı iddiası asılsızdır.

Protokole konu olan icra dosyası halen daha açık olmak ile birlikte hiç bir şekilde de o dosya hesabına Ahmet Serin tarafından ödeme yatırılmamıştır. Müvekkilim protokol gereğinin yerine getirilmemesi sebebi ile Ahmet Serin ile olan iş ilişkisine son vermiştir.

Aksine bu iddialar ve benzeri hileli davranışlar ile müvekkilimin elinden vekaletnameler alınmış ve bu vekaletnameler ile de müvekkilime ait olan gayrimenkuller Ahmet Serin tarafından alınmaya çalışılmıştır. Hiç bir edimin ifa edilmemesi üzerine de müvekkilim Ahmet Serin ile olan iş ilişkisini sonlandırmıştır” denildi. Açıklamada, Uslu’nun bir takım siyasinin ismini kullandığı iddiasının da gerçek dışı olduğu belirtildi.

İ