Fransa'da Yaşayan Gurbetçi Türkiye'nin Sudan Ucuz Olduğunu Savundu: "Et Yemesinler, Ot Yesinler"

Hayat pahalılığının arttığı Türkiye'de, tatilini memleketinde geçiren gurbetçiler, fiyatların Avrupa'ya kıyasla daha ucuz olduğunu savunuyor. Sokak röportajında konuşan gurbetçi, "Biz Fransa'da eşek gibi çalışıyoruz. 1 saat çalışıp 1 kilo et alıyoruz. Türkiye sudan ucuz" dedi.

Hayat pahalılığının arttığı Türkiye'de, tatilini memleketinde geçiren gurbetçiler, fiyatların Avrupa'ya kıyasla daha ucuz olduğunu savunuyor. Sokak röportajında konuşan bir gurbetçi, Fransa'daki çalışma koşullarını eleştirerek Türkiye'deki fiyatların ucuz olduğunu iddia etti.

Fransa'da yaşayan kadın Türkiye'deki fiyatların Fransa'dan daha ucuz olduğunu savunuyor. Fransa'da 1 saatlik çalışmayla 1 kilo et alabildiğini, Türkiye'de ise çok daha rahat et alabildiğini söylüyor.

1-5.jpg

ET YEMESİNLER OT YESİNLER

Kadın sokak röportajında "Türkiye cennet" diyerek "Açım" diyenin yalan söylediğini ileri sürdü.

Kadın, "Biz Fransa'da eşek gibi çalışıyoruz. 1 saat çalışıp 1 kilo et alıyoruz. Türkiye sudan ucuz. Et yemesinler, ot yesinler daha sağlıklı. ‘Açım’ diyen yalan söylüyor" diye konuştu.

2-4.jpg

SÖZLERİ TEPKİ TOPLADI

Gurbetçinin sözleri sosyal medyada tepki topladı. Birçok kişi, Türkiye'deki hayat pahalılığının görmezden gelinemeyeceğini ve gurbetçinin yorumunun gerçekçi olmadığını savundu.