Duşakabin Camında Tek Bir Kireç Lekesi Kalmayacak: Bu Basit Yöntem Duşakabini İlk Günkü Haline Dönüştürüyor

Duşakabin Camında Tek Bir Kireç Lekesi Kalmayacak: Bu Basit Yöntem Duşakabini İlk Günkü Haline Dönüştürüyor
Sık sık duş almamız, zamanla duşakabin camlarında temizlenemeyen kireçlerin ve çiziklerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Camda bulunan tüm kir kalıntılarından kısa sürede kurtulmak ise pratik yöntemler ile mümkün. Siz de bu yöntem sayesinde duşakabin camınızı ilk günkü haline dönüştürebileceksiniz.

Sağlığımız ve kişisel bakımımız için özellikle sıcak havalarda sık sık banyo yapmamız gerekiyor. Ancak bakımımız için gerekli olan bu durum, duşakabin üzerinde kalıcı hasarlara neden olmakta.

Birçok ev hanımının muzdarip olduğu kireç lekeleri, gerçekten sökülüp atılması için uzmanlık istiyor. Piyasada duşakabin camını tertemiz yaptığını belirten birçok farklı ürün bulunsa da esasında bu ürünlerin çoğu vadettikleri etkiyi yaratmaktan uzaktalar.

dusakabin3.webpDuşakabin camında bulunan kireç ve sabun kalıntılarını kısa sürede temizleyebilmek için şu yöntemi deneyebilirsiniz.

İŞTE DUŞAKABİNİ İLK GÜNKÜ HALİNE DÖNÜŞTÜREN YÖNTEM

Duşakabin camında bulunan kireç kalıntılarını kısa sürede temizleyebilmek için doğru ürünleri doğru şekilde kullanabilmeyi bilmek gerekir.

Duşakabin camındaki lekeleri kısa sürede temizleyebilmek için uygun bir sprey şişesinin içerisine bir miktar karbonat ardından da beyaz sirkeyi alın.

dusakabin2.webpSonrasında üzerine ılık su ilave edin ve içerisine az miktarda bulaşık makinesi parlatıcısını ilave edin. Güzelce çalkaladıktan sonra duşakabin camına bu karışımı püskürtün ve uygun bir bez yardımıyla güzelce silin.

Tüm silme işlemini tamamladıktan sonra durulama aşamasını da gerçekleştirin. Tüm bu işlemler sonrasında duşakabin camınızın ışıl ışıl olduğunu göreceksiniz.